Makine Haber

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, ‘İş Güvenliği Ayı’nı etkinliklerle kutladı

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye (TMMT), her yıl Ocak ayını ‘İş Güvenliği Ayı’ olarak kutluyor. Sağlık ve İş Güvenliği Bölümü tarafından ‘İş Güvenliği Ayı’ kapsamında, fabrika genelinde çalışanların iş güvenliği ve afet bilincini arttırmak için bilgilendirici etkinlikler gerçekleştiriliyor.

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, ‘İş Güvenliği Ayı’nı etkinliklerle kutladı

Çalışanlarının iş sağlığı ve güvenliği hakkında bilgi ve farkındalık sahibi olmasını amaçlayan TMMT, Sakarya üretim tesislerinde kurum içi çalışanlarına yönelik iş sağlığı ve güvenliği etkinlikleri gerçekleştiriyor. Söz konusu etkinlikler vasıtası ile çalışanların bilgi sahibi olmalarının yanı sıra, düzenlenen yarışma ve ödüller ile aktif rol almaları sağlanıyor.
Etkinlik kapsamında; Microsoft Teams uygulaması üzerinden çevrim içi olarak İl Afet Uzmanı Yasin Savaş tarafından “Afet Bilinci’, Şehir İtfaiyesi Uzmanı Beytullah Temiz tarafından ‘Yangın Bilinci’ ve İl Halk Sağlığı Uzmanı Selin Tunalı Çokluk tarafından ‘Covid-19 ile İlgili Merak Edilenler’ adlı bir seminer verildi.
Düzenlenen iş güvenliği sloganı yarışmasında; çalışanlar tarafından toplamda 3 bin 104 adet slogan önerisi verildi. Belirlenen en iyi 4 slogan sahiplerine Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Şirket Kıdemli Başkan Yardımcısı Necdet Şentürk tarafından ödülleri takdim edildi.
2020 yılı içerisindeki kaza adetleri, yakın kaza ve iş güvenliği önerileri gibi birçok farklı iş güvenliği kriterleri dikkate alınarak yapılan değerlendirmeler neticesinde, TMMT Gövde Fabrikası ‘En İyi İş Güvenliği Performansı Gösteren Fabrika’ olarak seçildi. Gösterdikleri başarıdan dolayı, Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Şirket Başkan Yardımcısı Levent Aydın tarafından Gövde Bölümü’ne ‘En İyi İş Güvenliği Performansı Gösteren Fabrika’ plaketi takdim edildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ