Makine Haber

Top Drill Modüler X Matkap Gövdesi Programı, paslanmaz çelik ve süper alaşımları işlemek için genişledi

Top Drill Modüler X matkabı ile ilgili olarak yeni bir MS geometri özellikli kesici uç piyasaya sürüldü. Yeni MS geometri, genel imalat mühendisliği ve enerji alanındaki uygulamalar için modüler takımla kararlı delik delme sağlıyor.

Top Drill Modüler X Matkap Gövdesi Programı, paslanmaz çelik ve süper alaşımları işlemek için genişledi

Widia

Widia, markanın en çok satan Top Drill Modüler X (TDMX) matkabı ile ilgili olarak yeni bir MS geometri özellikli kesici ucun piyasaya sürdü. MS geometri ile programın genişlemesi sayesinde, TDMX gövde artık malzeme özellikli üç kesici uçlu olarak sunulacak. Bu da; paslanmaz çelikte, süper alaşımlarda, çelikte ve dökme demir malzemelerde eğimli giriş ve çıkışlı delikleri istiflenmiş plaka deliklerini ve çapraz delikleri delmeyi kapsayan matkap gövdesi uygulama yeteneklerini genişletecek.
Yakın zamanda yapılan bir müşteri denemesinde, yeni MS geometri özellikli kesici uç ile eşleştirilen TDMX gövde; 75 m/dk. kesme hızıyla 3XD’de 13-8 Hiper krom 110 KSI iş parçası malzemesini işlerken, rakip çözümlere göre takım ömründe yüzde 60’a varan oranda artış sağlamıştır.

Zorlu uygulamalarda kararlılık sağlıyor
Matkabın ‘X’ şeklindeki uç yuvası ve konikleştirilmiş oturma yüzeyi, zorlu uygulamalarda kararlılık sağlarken, gövdeyi tutucudan sökmeden kesici ucun değiştirilmesini kolaylaştırıyor. Bu temel tasarım özellikleri, günümüzde piyasada yaygın olarak bulunan diğer matkaplarda yaşanan dengesiz kesme koşullarını azaltırken; kesici ucun iş parçası malzemesiyle daha yüksek oranlarda temasına olanak sağlar, genel işleme kurulum sürelerini kısaltır ve maliyetlerini azaltır.
Her üç kesici uç, takımın kullanım ömrünü uzatmak üzere yeniden taşlanabilir. TDMX; 1.5xD, 3xD, 5xD, 8xD, 12xD ve 16 ilâ 40 mm çap aralıklarında hem inç, hem de metrik ölçülerde mevcut.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ