Makine Haber

Tomuş: “Her dört müşterimizden üçü yazılım kiralama modelini tercih ediyor”

İki sene önce kullanıma sundukları yazılım kiralama modeli ile işletmelere önemli oranda maliyet avantajı sağladıklarını ifade eden Mikro Yazılım Genel Müdürü Alpaslan Tomuş, her dört müşterilerinden üçünün kiralama modelini tercih ettiğinin altını çizdi.

Tomuş: “Her dört müşterimizden üçü yazılım kiralama modelini tercih ediyor”

Bir yazılım servis şirketi olarak, müşterilerine sürekli yaşayan ve gelişen çözümler sunmayı hedefleyen Mikro Yazılım, son bir yılda ürünlerine 1.000’in üzerinde yeni fonksiyon ekledi. Ürün ekipleriyle sahada, mevcut ve potansiyel müşterilerinin yanında çalışan şirket, müşteri ihtiyaçlarını dinleyerek yazılımlarına yön vermeyi amaçlıyor.
İşletmeler, e-Dönüşüm’e geçişin hız kazanmasıyla operasyonel masraflarını azaltarak, maliyet ve zaman yönetimlerini de kolaylaştırmaya başladılar. Ticari yazılım kiralama, yatırım maliyetlerinin azaltılmasında son dönemde en çok dikkat çeken çözüm olarak öne çıkıyor. İhtiyaç duyulan bir yazılımın; lisanslama ve alt yapı satın alma maliyetlerine girilmeden internet üzerinden kullanılabilmesine olanak sağlayan bir iş modeli olan yazılım kiralama, talep edilen hizmete daha düşük bir maliyetle ulaşma olanağı sunuyor. Kiralama ile, mevzuata uygun, en güncel sürümü ek bedel ödemeden kullanmak mümkün hale geliyor. Kiralama modelini tercih eden işletmeler, düzenli bakım giderleri gibi ek maliyetlerden de muaf oluyorlar.

“Dünyada teknoloji trendleri arasında en önde yer alıyor”
Dijital dönüşüm ve e-dönüşümünü tamamlamak isteyen bazı işletmelerin, ilk yatırım maliyetinden dolayı kurumsal ve ticari yazılım almakta çekimser davrandıklarını belirten Mikro Yazılım Genel Müdürü Alpaslan Tomuş, “Yazılım kiralama modeli, dünyada teknoloji trendleri arasında en önde yer alıyor. Her dört müşterimizden üçü kiralama modelini tercih ediyor. İki sene önce kullanıma sunduğumuz kiralama modeliyle işletmelere önemli bir maliyet avantajı sunuyoruz. Bu model ile; işletmelere yazılım bedelini tek seferde ödemek yerine bu bedeli yıllara bölerek ödeme avantajı da sağlıyoruz. Yazılımın en güncel versiyonuna herhangi bir güncelleme maliyeti ödemeden sahip olma imkânı sunuyoruz” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ