Makine Haber

Tomra Sorting Geri Dönüşüm, metal ayıklama teknolojilerini ISRI 2021’de sergileyecek

Küresel geri dönüşüm ve atık yönetimi endüstrisi için sensör tabanlı ayıklama teknolojileri tasarlayan ve üreten Tomra Sorting Geri Dönüşüm, sanal olarak düzenlenecek ISRI 2021 Kongre ve Fuarı’nda, geniş kapsamlı yenilikçi metal ayıklama teknolojilerini tanıtacak.

Tomra Sorting Geri Dönüşüm, metal ayıklama teknolojilerini ISRI 2021’de sergileyecek

Tomra Sorting Geri Dönüşüm, 20-22 Nisan ve 27-29 Nisan tarihlerinde sanal olarak gerçekleştirilecek ISRI 2021 Kongre ve Fuarı’nda, geniş kapsamlı yenilikçi metal ayıklama teknolojilerini Platin Katılımcı kategorisinde sergileyecek.
Tomra ISRI oturumunun, ‘Kaliteden Ödün Vermeden Metal Ayıklama’ temasıyla gerçekleştirileceğini ifade eden yetkililer, “Etkinlik, geri dönüşüm yapan firmalara alüminyum da dâhil olmak üzere farklı metal malzemeler için doğru ayıklama teknolojisi konusunda rehberlik edecek. Video, ürün teşhiri, müşteri yorumları ve Tomra ekip üyelerinin etkileşimi yardımıyla Tomra; metal geri dönüşüm endüstrisine yönelik en son teknolojik gelişmeleri ve sensör tabanlı ayıklamanın en karmaşık malzemeleri bile değerli kârlılığa nasıl dönüştürebileceğini gösterecek. Detaylandırılması gereken en önemli konulardan biri, alüminyumun etkili ve verimli bir şekilde geri dönüştürülmesi olacak” dediler.

“Alüminyum çok yönlü bir materyal”
Alüminyumun; hafiflik, iletkenlik, şekillendirilebilirlik, dayanıklılık, geçirmezlik ve birden fazla kez geri dönüştürülebilirlik gibi birçok faydalı özelliği bulunan çok yönlü bir materyal olduğunu vurgulayan yetkililer, “Bu özellikler, alüminyumu özellikle inşaat ve mühendislik sektörlerinde aranan bir ürün haline getiriyor ve birincil alüminyuma yönelik bu taleplerin önemli ölçüde artacağı tahmin ediliyor. Hafif bir malzeme olan alüminyum, özellikle ağırlık azaltmanın çok önemli olduğu otomotiv sektöründe önemli bir rol oynayacak ve büyük oranda çeliğin yerini alacak” şeklinde konuştular.

“Alüminyumun geri dönüştürülmesi önemli çevresel faydalar sağlıyor”
İhtiyaç duyulan mevcut ve artan talebin büyük bir kısmının, geri dönüşüm sürecinde kalitesinde herhangi bir düşüş yaşamayan geri dönüştürülmüş alüminyumdan karşılanabildiğini anlatan yetkililer, şöyle konuştular: “Ek olarak; düşük enerji tüketimi nedeniyle alüminyumun geri dönüştürülmesi önemli çevresel faydalar sağlıyor ve birincil alüminyum üretiminden yüzde 95 oranında daha az enerji gerektiriyor. Dolayısıyla, bu değerli kaynağın geri dönüştürülmesi çok önemli. Bu nedenle, mevzuattan ve çevreyi koruma girişimlerinden başlanarak uygun geri dönüşüm yöntemlerinin ve teknolojilerinin sağlanmasına yönelik her düzeyde geliştirmeler gerekiyor. Çevreyi koruma girişimi; malzemelerin daha sıkı kalite kontrollerinden geçmesine yardımcı olarak, hurda alüminyumun kalitesinin en üst düzeye çıkarılmasını ve malzemenin aktif olarak kullanımda tutulmasını sağlıyor.”

“XRT teknolojisi sınıflandırma sürecini kolaylaştırıyor”
Tomra Sorting Geri Dönüşüm’ün XRT teknolojisinin, sınıflandırma sürecini kolaylaştırdığını ve ikincil hurda alüminyumun verimliliğini artırdığını ifade eden yetkililer, “İkili İşleme Teknolojisi ile donatılmış X-Tract; alternatif ayıklama ekipmanıyla gerçekleştirilen birebir karşılaştırma testlerinde, eşsiz saflıkta geri dönüştürülmüş alüminyum sağlamak için alüminyumu karışık ağır metallerden etkili bir şekilde ayırdığını kanıtladı. Ayrıca, üstün sensörü ve X ışınları, alüminyum ve magnezyum arasındaki çok küçük yoğunluk farklarını algılayabiliyor ve Zorba boyut spektrumunda 5-120 mm arasında düşük magnezyum twitch sağlayabiliyor. Buna ek olarak, küçük metal parçacıklarını yüzde 98-99’a ulaşan eşsiz saflık oranıyla ayıklayan X-Tract X6 Fines, gelişmiş X-ray teknolojisi ile 5 mm kadar küçük parçacıkların ayıklanması sağlanıyor. Duoline Dual Energy Teknolojisi’ne sahip X-Tract X6 Fines, farklı spektral duyarlılıkları bulunan iki bağımsız cihaz kullanılıyor ve böylece malzemeler kalınlıkları fark etmeksizin ayıklanıyor. Tomra makineleri tarafından sağlanan saf parçacıklar, alüminyum işleyicilerinin, yeni iş geliştirmek ve ticari avantajlardan yararlanmak için fırına hazır ürünler elde etmelerini sağlıyor. Tomra uzmanları, ‘Ödün Vermeden Metal Ayıklama’ sunumu için 20 Nisan’da saat 14:45-15:05 (Orta Avrupa saati ile) arasında katılımcılarla buluşacaklar” diyerek sözlerini noktaladılar.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ