Makine Haber

TOGG, yerli otomobil için yerli simülatörü tercih etti

Yüksek sadakatli simülatörler ve simülasyon teknolojileri üreten SANLAB, kurulduğu 2009 yılından itibaren birçok projeye imza attı. Şirket son olarak, Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu tarafından tasarlanan yerli otomobil projesine katkıda bulundu.

TOGG, yerli otomobil için yerli simülatörü tercih etti

Türkiye’nin öncü simülatör üreticileri arasında yer alan SANLAB, TOGG (Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu) tarafından tasarlanan yerli otomobil projesine katkıda bulundu. SANLAB ekibi, yerli otomobildeki testlerin daha etkin ve verimli olması için özel bir simülatör geliştirdi.

Emre: “Geliştirdiğimiz simülatör ile projeye katkıda bulunmaktan gurur duyuyoruz”
Tamamen yerli olarak geliştirilen ‘Hareketli Simülatör’ hakkında bilgi veren SANLAB Kurucusu Evren Emre, simülatör ile tasarım kararlarının daha hızlı ve etkili bir şekilde verilebileceğini söyledi. Emre, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “TOGG, ülkemizin en büyük hayallerinden birini gerçeğe dönüştürmek üzere adım attı. Biz de, bu projeye geliştirdiğimiz simülatör ile katkıda bulunmaktan gurur duyuyoruz. Tıpkı otomobil gibi bizim de tamamen yerli olarak geliştirdiğimiz simülatörümüzü, ‘döngüde sürücü’ ve ‘döngüde yazılım ve donanım’ simülasyon altyapısı ile sağladık. Bu simülatör ile TOGG mühendisleri, geliştirdikleri detaylı matematik modelleri ve yapay zeka sistemlerini test edebiliyor.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ