Makine Haber

Tofaş, Veri Tabanı Altyapı Dönüşüm Projesi’nde Huawei ile işbirliği yaptı

Tofaş, hayata geçirdiği dijital dönüşüm sürecinde Huawei ile işbirliği yaptı. Veri Tabanı Altyapı Dönüşüm Projesi; kurumun ticari iş süreçleri, finans ve üretim süreçlerine doğrudan katkı sağlama hedefi doğrultusunda hayata geçirildi.

Tofaş, Veri Tabanı Altyapı Dönüşüm Projesi’nde Huawei ile işbirliği yaptı

Türkiye’nin hem binek otomobil, hem de hafif ticari araç üreten tek otomotiv üreticisi olan Tofaş, hayata geçirdiği dijital dönüşüm sürecinde Huawei ile işbirliğine gitti. Huawei Türkiye Enterprise İş Birimi tarafından gerçekleştirilen Veri Tabanı Altyapı Dönüşüm Projesi; kurumun ticari iş süreçleri, finans ve üretim süreçlerine doğrudan katkı sağlamayı amaçlıyor.
Tofaş’ın ana iş kollarında hız ve verimlilik sağlayacak olan projenin, gerçekleştirilen sunucu transferi kriterleri bakımından da Türkiye’de ilk ve tek veri göçü olma özelliğine sahip olduğunu aktaran yetkililer, “FusionCube DB sunucusunun kullanıldığı dönüşümle, çok daha esnek bir yapı ve kullanıcı dostu arayüz söz konusu. 8 farklı ana veri tabanının kullanıldığı sistemin genişletilebilir veri kapasitesi, ihtiyaca yönelik olarak artırılabiliyor. Hızlı ve güvenli veri kurtarma süreçleri açısından da önemli faydalar sağlayan bu dönüşüm, Tofaş için birçok alanda farklı kazanımları da beraberinde getirdi. Aynı anda birçok veri tabanı transferi sorunsuz ve kayıpsız şekilde gerçekleştirilirken; kritik süreçlerde de performansın 3 kat arttığı gözlendi. Operasyon dahilinde 1 haftalık süre sonunda 20 TB’lık veri transferi gerçekleştirildi” dedi.
Maliyeti milyon dolarları bulabilecek veri kesintilerinin önlenmesinin de proje açısından önemli konular arasında yer aldığını belirten yetkililer, şöyle konuştular: “Ek destek yatırımlarıyla 5 yıl içinde yatırım maliyetinin yarı yarıya geri dönüşü, iş üretkenlik seviyesinin artırılması ve kullanım kolaylığı da projenin ana amaçlarından bazılarıydı.”

Çetinoğlu: “Verimli ve başarılı işbirliğimizi sürdürmeyi umuyoruz”
Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Tofaş Bilgi ve İletişim Teknolojileri Direktörü Özgür Çetinoğlu, “Huawei Türkiye ile birlikte bu başarılı işbirliğini geliştirmiş olmaktan mutluyuz. İmza atmış olduğumuz veri tabanı altyapı dönüşüm projesi; üretim, ticari ve finansal süreçlerimiz açısından önemliydi. Bu transferle ilgili süreçlerimizin hızlandığını söyleyebilirim. Modern bir altyapıya sahip, performans odaklı ve esnek bir akıllı sunucu yapısı büyük önem taşıyor. Gelecekte de, verimli ve başarılı işbirliğimizi sürdürmeyi umuyor, Huawei’ye teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Öğüt: “Projedeki en önemli kriterlerimizin başında performans geliyordu”
Küresel deneyimlerini Tofaş gibi önemli bir kurum ile birlikte çalışarak değerlendirmenin oldukça kıymetli olduğunu ifade eden Huawei Kurumsal İş Grubu, Large Enterprise Satış Departmanı Direktörü Neriman Öğüt ise, şunları aktardı: “Bu projedeki en önemli kriterlerimizin başında performans geliyordu. Yeni nesil FusionCube DB sunucumuzun esnek çalışma yetenekleri ve performans değerleri, kayıpsız ve hızlı bir şekilde süreci yönetmemize yardımcı oldu. Bu süreçte 20 TB değerinde kritik veri transferi gerçekleştirdik. Bu kapasiteyi 60 TB seviyesine yükseltmek de mümkün. Bu hassas dönüşümü en iyi şekilde yöneten ve Huawei çözümlerini tercih eden Tofaş’a teşekkür ediyoruz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ