Makine Haber

Tofaş, üretime verdiği arayı uzattığını açıkladı

Daha önce koronavirüs salgınının etkileri çerçevesinde, yurt dışından gerçekleşen tedarik ve teslimat süreçlerindeki aksamalar değerlendirilerek 4 Mayıs’a kadar üretime ara vereceğini açıklayan Tofaş, söz konusu sürenin 11 Mayıs’a kadar uzatıldığını duyurdu.

Tofaş, üretime verdiği arayı uzattığını açıkladı

15 Nisan’da yapılan açıklamada, 4 Mayıs tarihine kadar üretime ara vereceğini açıklayan Tofaş, üretimdeki aranın 11 Mayıs’a kadar uzatıldığını açıkladı.
Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş. tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yapılan açıklamada, “Konuya ilişkin en son 15 Nisan 2020 tarihinde yapmış olduğumuz açıklamada; koronavirüs (Covid-19) etkileri çerçevesinde, yurt dışından gerçekleşen tedarik ve teslimat süreçlerindeki aksamalar değerlendirilerek, fabrikamızda 4 Mayıs 2020 tarihine kadar üretime ara vereceğimiz kamuya bildirilmiş olup, yaşanmaya devam eden benzer gelişmeler sonucunda söz konusu süre 11 Mayıs 2020 tarihine kadar uzatılmıştır. Konuyla ilgili önemli gelişmeler yatırımcılarımızla ayrıca paylaşılacaktır” ifadeleri kullanıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ