Makine Haber

Tofaş, sağlık çalışanları için üretmeye devam ediyor

Koronavirüs ile mücadelede sağlık çalışanları için tıbbi destek ekipmanları üretmeyi sürdüren Tofaş, diğer işletmelerin de söz konusu ekipmanları hızlı ve standartlara uygun bir şekilde üretebilmelerine destek olmak için ekipmanların tasarımlarını internet sitesinde yayınladı.

Tofaş, sağlık çalışanları için üretmeye devam ediyor

Tofaş, dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs (Covid-19) salgınıyla mücadele kapsamında üretmeye başladığı tıbbi destek ekipmanlarını farklı kentlerdeki sağlık merkezlerine ulaştırmaya devam ediyor. Üretimi tamamlanan toplam 578 adet biyolojik örnek alma ve entübasyon kabini ile 20 bin 146 adet siperlikli maske; İstanbul, Bursa, Balıkesir, Ankara, Muğla, Manisa, Kocaeli ve İzmir dâhil olmak üzere, 24 ildeki 63 hastane ile sağlık kuruluşuna teslim edildi. Tofaş, Ar-Ge’de görevli tasarım uzmanlarının modellediği tıbbi ekipmanlardan, nisan ayı sonuna kadar 50 bin adet siperlikli maske ile toplam bin 300 adet entübasyon kabini ve biyolojik numune alma kabini üretmeyi hedefleniyor.

Eroldu: “Salgına karşı yürütülen seferberliğe destek olmaya devam edeceğiz”


İl Sağlık Müdürlükleri ile koordinasyon içinde sevkiyatları gerçekleştirdiklerini aktaran Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu, “Bizlere ulaşan talebi karşılayabilmek amacıyla hem ihtiyaca yönelik, hem de hekimlerce doğrulanmış tıbbi ekipmanların geliştirilip üretilmesi için hızla çalışmaya başladık. Salgınla mücadelede kritik bir yere sahip olan sağlık çalışanları için koruyucu ekipmanları üretmeyi sürdürüyoruz. Üretim yapmakta olan diğer işletmelerin de, bu ekipmanları hızlı ve standartlara uygun bir şekilde üretebilmelerine destek olmak amacıyla, ekipmanların tasarımlarını PDF formatında 2 boyutlu teknik resimler ve CAD data (Iges/Parasolid) formatında internet sitemizden yayınladık” dedi.

“Tasarımlarımızdan faydalanan 8 firma üretime başladı”
8 firmanın söz konusu tasarımlardan faydalanarak üretime başladığını dile getiren Eroldu, şunları aktardı: “Üretim gerçekleştirebilecek diğer firmaları da bu kaynaktan faydalanmaya davet ediyoruz. Teknik desteğimizden faydalanarak üretim yapan diğer kuruluşlarımıza gerekli koordinasyon desteğinde bulunarak, ekipmanların en etkin şekilde ihtiyaç duyan sağlık kuruluşlarına ulaşması için çalışıyoruz. Biz de, bu süreçte devreye aldığımız plan dâhilinde toplamda 50 bin adet siperlikli maske ve bin 300 adet sağlık personelini koruyucu kabin üretimi gerçekleştirerek, salgına karşı yürütülen seferberliğe destek olmaya devam ediyoruz. Bu birlik ve beraberlik ile yüksek üretim adetlerine ulaşılmasına vesile olacağımıza inanıyorum.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ