Makine Haber

Tezmaksan tarafından üretilen Cubebox, iF Design Award 2021’de finale kaldı

1954 yılından bu yana düzenlenen iF Design Award’da 2021 yılının finalistleri belli oldu. Tasarım yönü güçlü yenilikçi çözümlerin değerlendirildiği yarışmaya bu yıl 52 ülkeden 10 bin başvuru yapılırken; Türkiye’den finale Tezmaksan tarafından üretilen Cubebox kaldı.

Tezmaksan tarafından üretilen Cubebox, iF Design Award 2021’de finale kaldı

Tezmaksan’ın 950 bin dolarlık Ar-Ge yatırımı kapsamında geliştirdiği yerli ve milli robotlu otomasyon sistemi Cubebox, iF Design Award 2021’de büyük bir başarıya imza attı. 52 ülkeden 10 bin projenin katıldığı yarışmanın; ‘fikir’, ‘uygunluk’, ‘form’, ‘estetik’ ve ‘işlevsellik’ olarak belirlenen beş temel kriterinden dördünden yüksek puan alan Cubebox finale kaldı. 1954 yılından beri düzenlenen iF Design Award 2021’de, sonuçlar 29-31 Mart tarihleri arasında yapılacak son jüri değerlendirmesiyle belirlenecek. Ödül töreni ise 10 Mayıs’ta Berlin’de gerçekleştirilecek.

“Verimlilik rakamlarında yüzde 50’ye varan oranlarda artış sağlıyor”
Sanayiciye üretimde kalite, adet ve zaman avantajı sağlayan Cubebox’in, aynı zamanda verimlilik rakamlarında yüzde 50’lik artışlara yol açtığını kaydeden yetkililer, “Robotlu otomasyon sistemi Cubebox, kolay kuruluma ve üretim tesisinde taşınmaya izin veren formuyla dikkat çekiyor. Fabrikaların 24 saat kesintisiz, gece vardiyasında ise operatörsüz çalışmasına imkân tanıyan sistem, üretimin hızlı ve standartlara uygun olmasını sağlıyor. Otomotiv ve savunma, havacılık, medikal ve makine üretimi başta olmak üzere talaşlı imalat yapan şirketlere yüzde 50 verim sağlayan Cubebox, standart tasarımı sayesinde tüm CNC tezgahlarla uyumlu olarak da kullanılabiliyor. Tezgahların otomatik olarak beslenmesini sağlayan, operatör kaynaklı duruşların önüne geçen sistem, akıllı işletim sistemi ile pek çok işi kendisi yaptığı için, operatörün program bilgisindeki yetersizlikten kaynaklı sorunları ortadan kaldırıyor. Bu özelliği ile Türkiye’nin programlama bilen operatör sorununu da kısmen çözen Cubebox, firmaya özel robot sistemlerinden yüzde 20 daha ucuz. Ayrıca, her operatör tarafından kolaylıkla kullanılabilen ve her dille rahatlıkla adapte edilen yerli kontrol ünitesi Robocam ile de kolayca kullanılabiliyor. Her makineye rahatlıkla entegre edilebilen Cubebox, Robocam sayesinde program bilgisine ihtiyaç duyulmadan kullanıma olanak tanıyor” dediler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ