Makine Haber

Temelleri 1981 yılında İzmir’de atılan Kastaş, 40. yaşını kutluyor

Temelleri 1981 yılında İzmir’in 1. Sanayi Sitesi’nde atılan ve 40. yaşını kutlayan Kastaş, günümüzde Atatürk Plastik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan 40 bin metrekarelik üretim tesislerinde 650’nin üzerinde çalışanı ile faaliyetlerine devam ediyor.

Temelleri 1981 yılında İzmir’de atılan Kastaş, 40. yaşını kutluyor

Yüzde 100 yerli sermayeli yapısıyla sızdırmazlık teknolojileri sektörünün önde gelen kuruluşlarından biri olan Kastaş, 40. yılını kutluyor. Temelleri 1981 yılında İzmir’in 1. Sanayi Sitesi’nde atılan şirket, günümüzde Atatürk Plastik İhtisas OSB’de yer alan 40 bin metrekarelik üretim tesislerinde 650’nin üzerinde çalışanı ile üretim yapıyor. Türkiye iç pazarının yüzde 80’ine yakınını tek başına karşılayan Kastaş, alanında dünyanın en büyük beş üreticisinden biri olma özelliğini de taşıyor. Global ölçekte dünyanın önde gelen ekipman üreticilerinin doğrudan tedarikçisi olan Kastaş, Türkiye genelinde şube ve yetkili satıcıları, yurt dışında 80 ülkede yaygın dağıtım ağı ile; iş makinaları, mobil hidrolik, tarım, demir-çelik ve madencilik başta olmak üzere onlarca sektör için inovatif sızdırmazlık elemanları üretiyor.

Atılgan: “Dünya standartlarında üretim yapıyoruz”


Akışkan gücü sektöründe hidrolik ve pnömatik uygulamalarında çok kritik bir rol üstlenen sızdırmazlık elemanlarını ürettiklerini ifade eden Kastaş Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Atılgan, yetkin ve deneyimli kadroları ile dünya standartlarında üretim yaptıklarını vurguladı. Atılgan, sürekli büyüme hedefi ve katma değerli ürünlerle ekonomik ve toplumsal kalkınmanın yanı sıra, sosyal sorumluluk bilinciyle yatırımlarına devam ettiklerini söyledi.
2009 yılında Almanya’da kurulan Kastaş Europe GmbH’nın, 2014’te satış ve dağıtım merkezi olarak yapılandırılmasıyla birlikte, Avrupa pazarındaki konumlarını sağlamlaştırdıklarını ve Avrupa’nın her noktasına 24 saat içinde teslimat yapabilecek kabiliyete ulaştıklarını aktaran Atılgan, “Hidrolik ve pnömatik uygulamalar için geniş ürün yelpazemiz, farklı sektörlere özel geliştirilmiş ürün ve uygulama deneyimimiz, malzeme geliştirme ve ürün geliştirme alanında odaklanan sektörümüzdeki ilk Ar-Ge merkezimiz, uluslararası kurumlar tarafından denetlenen üst düzey kalite güvence sistemlerimiz ile ‘Türk Malı’ güvencesini dünyanın 80’den fazla ülkesinde kabul ettirmenin gururunu yaşıyoruz.  Almanya’da bulunan satış ve dağıtım merkezimiz ile satış öncesi ve sonrası hizmetlerimizle müşterilerimize yerinde hizmet verebiliyoruz” dedi.

“Ar-Ge için ciromuzdan ayırdığımız pay Türkiye ortalamasının iki katı”
Sürdürülebilir büyümenin kaliteli ürün ve yenilikçi üretim sistemleri ile mümkün olduğunun bilincinde olarak, Ar-Ge çalışmalarına büyük önem verdiklerini ifade eden Haydar Atılgan, şöyle konuştu: “Ar-Ge çalışmaları için ciromuzdan ayırdığımız pay Türkiye ortalamasının iki katına karşılık geliyor. Müşterilerimizin bugünkü taleplerine uygun çözümler geliştirirken; yarının ihtiyaçları için de bugünden çalışmalar yapmanın gereğine inanıyoruz. Kurulduğumuz günden beri; sektördeki gelişmeleri, dünya trendlerini, müşteri beklentilerini ve pazar ihtiyaçlarını yakından izliyor, yatırımlarımızı bu analizlerin çıktılarına göre şekillendiriyoruz. Müşterilerimize her zaman daha yüksek performanslı ürünler, daha yüksek dayanımlı ve uzun ömürlü malzemeler sunmak için çalışıyoruz. 2015 yılından bugüne, ülkemizi Avrupa Sızdırmazlık Teknolojileri Birliği (ESA-European Sealing Association) Yönetim Kurulu’nda ve ISO (Uluslararası Standartlar Organizasyonu) Akışkan Gücü Ayna Komitesi’nde temsil etmenin gururunu yaşıyoruz. Bu sayede, teknik projelerde bilgi alışverişinin yanı sıra, yeni test yöntemleri geliştirme ve onaylamada da birlikte çalışmak adına önemli bir fırsat elde ediyoruz. Tüm bu özelliklerimiz ile dünyadaki rakiplerimizden ayrışırken; işimizi dünden daha iyi yaparak, Kastaş’ı bir Türk markası olarak dünya liginde daha üst sıralara taşımanın çabası içindeyiz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ