Makine Haber

Teksan, jeneratörlerinin sismik sertifikalandırma sürecini başarı ile tamamladı

Alanında dünyanın önde gelen uluslararası akredite test ve sertifikasyon firması VMC Group tarafından ilgili standartlara göre istenen zorlu sismik dayanım testlerini üstün bir performansla geçen Teksan markalı jeneratörler, 9 şiddetindeki depremde bile güvenli bir şekilde çalışabileceklerini ispatladı.

Teksan, jeneratörlerinin sismik sertifikalandırma sürecini başarı ile tamamladı

Jeolojik yapısı ve jeodinamik konumundan dolayı Türkiye için deprem, gündemin değişmeyen maddesi olmaya devam ediyor. Bu doğrultuda deprem güvenliğini sağlayan çözümler büyük önem taşıyor. Hastanelerden fabrikalara, okullardan evlere, otobanlardan havalimanlarına kadar çok geniş bir alanda kullanılan ve kesintisiz enerjinin garantörü olan jeneratörler için de depreme dayanıklılık büyük önem taşıyor.
Teksan’ın, ürünlerinin sismik dayanımlarını ölçmek için uluslararası akredite test ve sertifikasyon firması VMC Group tarafından IEC 60063-3-3:2019, IBC2018 ve EC 8 standartlarına göre yapılan testlerde üstün performans göstererek sertifikalandırılmaya hak kazandığını aktaran yetkililer, “Sertifika süreci öncesinde Teksan Ar-Ge Merkezi’nde ürünlerinin tasarım ve simülasyonlarını yapan Teksan, ardından İtalya’da bulunan Eurocentre Akredite Laboratuvarı’na ürünlerini gönderdi ve yapılan testler sonucunda en üst seviyeden sertifika almayı başardı” diye konuştular.

“Jeneratörler testler sırasında yaklaşık 9 şiddetinde bir depreme maruz kaldı”
Uzun bir test ve laboratuvar sürecine tabi tutulan Teksan jeneratörlerin, IEC 60063-3-3:2019, IBC2018 ve EC 8 standartlarına uygun şekilde test edilip onaylandığını ifade eden yetkililer, şöyle konuştular: “IEC 60063-3-3:2019 standartlarına göre akredite edilmiş bir laboratuvarda, bu standartlara göre sertifikalandırılmış ilk jeneratör üreticisi olmayı başardık. Testler sırasında 2.8g şiddetinde ivmelenmelere; yani yaklaşık 9 şiddetinde bir depreme maruz kalan Teksan jeneratörler, IEC 60063-3-3:2019 standardına göre en yüksek seviye olarak kabul edilen Zone 4 seviyesinden sertifikalandırılmış oldu.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ