Makine Haber

Teknopark İstanbul, Azerbaycan’da Yüksek Teknoloji Parkı’nın kurulmasına destek olacak

Teknopark İstanbul, Azerbaycan İnovasyon Ajansı ile ‘Yüksek teknolojiler alanında iş birliği’ konulu bir mutabakata imza attı. Mutabakatta tarafların gelecekteki ortak faaliyetlerini yansıtan maddeler yer alırken; ortak yüksek teknoloji parklarının kurulmasının planlandığı vurgulanıyor.

Teknopark İstanbul, Azerbaycan’da Yüksek Teknoloji Parkı’nın kurulmasına destek olacak

Türkiye’nin yüksek teknoloji merkezi Teknopark İstanbul, Azerbaycan İnovasyon Ajansı ile ‘Yüksek teknolojiler alanında iş birliği’ konulu bir mutabakat imzaladı. Mutabakatta tarafların gelecekteki ortak faaliyetlerini yansıtan maddeler yer alırken; ortak yüksek teknoloji parklarının kurulmasının planlandığı vurgulanıyor. Azerbaycan’ın Karabağ bölgesinin yüksek teknoloji merkezi haline getirilmesi için imzalanan anlaşma, bölgede teknolojik bilgi seviyesinin yükseltilmesi ve genç profesyonellerin yetiştirilmesi amacıyla; kuluçka, hızlandırma ve teknoloji transfer programları ile bilgi ve tecrübe paylaşımının yapılmasını kapsıyor.

Topçu: “Tecrübelerimizi Azerbaycan’a aktaracağız”
Karabağ’ın tarihinin yeniden yazılmasına yönelik Azerbaycan İnovasyon Ajansı’nın yürüttüğü çalışmalara destek olmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Teknopark İstanbul Genel Müdürü Bilal Topçu, “Türkiye’de yüksek teknoloji ve özellikle derin girişimciler alanında edindiğimiz tecrübeleri Azerbaycan’a aktaracağız. Anlaşma kapsamında kurulacak teknoloji parklarında, yüksek teknolojili ürünlerin geliştirilmesi için destek sunacağız. Türkiye’de olduğu gibi Azerbaycan’da da; bilimsel bilginin sanayiyle buluşturulmasında, genç mühendislerin istihdam edilmesinde, genç girişimcilerin fikirlerini hata geçirilmesinde önemli katkılar sunacağımıza inanıyoruz” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ