Makine Haber

Tayvanlı çelik devinden Dilovası’na 80 milyon dolarlık yatırım

Tayvanlı çelik devi YC Inox, Dilovası Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde 80 milyon dolarlık yatırıma imza atıyor. Şirket, söz konusu bölgede satın aldığı 35 bin ve 20 bin metrekarelik arazilere kuracağı fabrika yapılarının tasarım sürecini ise Iglo Architects ile yürütecek.

Tayvanlı çelik devinden Dilovası’na 80 milyon dolarlık yatırım

Dünyanın en büyük beş çelik üreticinden biri olan Tayvanlı YC Inox, Dilovası Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde 80 milyon dolarlık dev bir yatırıma imza atacak. 80 milyon dolar tutarındaki yatırımla birlikte 300 kişiye istihdam sağlanması bekleniyor. Şirket, söz konusu bölgede satın aldığı 35 bin ve 20 bin metrekarelik arazilere kuracağı fabrika yapılarının tasarım sürecini ise Iglo Architects ile yürütecek.
Mimar Zafer Karoğlu ve Mimar Esen Akyar Karoğlu ortaklığındaki Iglo Architects tarafından tasarım süreci yürütülecek olan fabrikaların birinde paslanmaz çelik boru imalatı yapılması planlanıyor. ‘Service Center’ olarak adlandırılan diğer fabrikada ise, şerit ve sac levha yüzey işlemleri yapılacak. İki buçuk ay gibi kısa bir sürede ruhsat alma aşamasına getirilen söz konusu iki fabrika binası eş zamanlı olarak inşa edilecek. Tasarım ve inşaat süreleri toplamda 18 ay olarak belirlenen projelerin inşaatına 2020’nin ilk çeyreğinde başlanması ve gelecek yılın başlarında da deneme üretimlerine geçilmesi hedefleniyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ