Makine Haber

Tayvan’ın önde gelen 5 plastik ve kauçuk makine üreticisi, online konferansta ürünlerini tanıttı

Tayvan’ın önde gelen 5 plastik ve kauçuk makine üreticisi; Tayvan Dış Ticaret Bürosu ve Tayvan Dış Ticareti Geliştirme Konseyi öncülüğünde, Tayvan Plastik ve Kauçuk Makineleri Online Konferansı 2021 etkinliğinde bir araya gelerek ürünlerini çevrimiçi tanıttı.

Tayvan’ın önde gelen 5 plastik ve kauçuk makine üreticisi, online konferansta ürünlerini tanıttı

Mordor Intelligence’a göre, küresel plastik işleme makineleri pazarının, 2021-2026 tahmin döneminde gerçekleşecek yüzde 5,24 CAGR (bileşik yıllık büyüme oranı) ile 2026 yılına kadar 42,44 milyar dolar değerine ulaşması bekleniyor. Her ne kadar küresel çevre bilinci artıyor olsa da, plastik ürünlere olan talep de büyümeye devam ediyor.
Uluslararası plastik ve kauçuk ürünleri üreticilerinin makinelerini verimli bir şekilde iyileştirmesine ve geri dönüşüm ekipmanlarının kullanımına destek olmak amacıyla 6 Mayıs 2021’de, Tayvan Dış Ticaret Bürosu (BOFT) ve Tayvan Dış Ticareti Geliştirme Konseyi (TAITRA) tarafından, Tayvan Plastik ve Kauçuk Makineleri Online Konferansı 2021 etkinliği düzenlendi. Allen Plastic, ChumPower, Fu Chun Shin, Multiplas ve Polystar gibi Tayvan’ın önde gelen plastik ve kauçuk makine şirketleri; paketleme makineleri, şişirme makineleri, enjeksiyon kalıplama makinelerinden geri dönüşüm makinelerine kadar uzanan son teknoloji ürünlerini sergilediler.
TAMI Tayvan Makine Endüstrisi Derneği Plastik ve Kauçuk Komitesi Başkan Yardımcısı Bush Hsieh, yaptığı açılış konuşmasında Tayvan plastik ve kauçuk endüstrisi hakkında bilgi verdi.
Global Trade Atlas’a göre, Tayvan’ın plastik ve kauçuk makine endüstrisi 2020 yılında 899,53 milyon dolar ihracat değerine ulaştı. Söz konusu rakam, Tayvan’ı dünyanın altıncı en büyük ihracatçısı konumuna getiriyor.

Toplantıda ürünlerini tanıtan Tayvanlı firmalar:
Allen Plastic:
Allen Plastic, shrink ambalaj malzemeleri üretiminde uzmanlaşmış bir firma. Şirketin yatay shrink kılıf makinası/AHL-1000 ürünü, etiketin sete hatasız sığmasını sağlayan otomatik algılama fonksiyonu içeren PLC paneli ve HMI dokunmatik kontrol sistemleriyle donatıldı. Ürün aynı zamanda, sadece 0,5 saniyede konumlandırılabilen son derece hassas bir döner konumlandırma sistemine sahip. Dakikada maksimum 250 şişeye ulaşabilen makine; ruj, kaş kalemi, hızlı yapıştırıcı, pil ve benzeri minimum 8 mm-maksimum 30 mm çaplı ürünlerin paketlenmesi için uygun.

ChumPower:
Tayvan’daki en büyük PET şişirme makinesi üreticisi olan ChumPower’ın yüksek hızlı streç şişirme makinesi, bir şişirme-doldurma-kapak üretim hattı oluşturmak için dolum makinelerine bağlanabiliyor. Saatte 2.250 şişelik üretim kapasitesiyle, saatte 1.800-2.000 şişelik kapasiteye sahip olan ürün, dünyanın en hızlı şişirme makinesi olma özelliğine sahip. Farklı şişe türleri üreten çeşitli pazarlar için uygun olan ürün; maden suyu, çay, meyve suyu, yemeklik yağ, ilaç şişeleri, baharat, CSD ve kozmetik ürünlerine uygulanabiliyor. Pepsi, Kao, Lotte gibi küresel markalar PET şişelerini üretmek için ChumPower makinelerini kullanıyor.

Fu Chun Shin:
Tayvanlı plastik enjeksiyon kalıplama makinelerinin önde gelen üreticilerinden Fu Chun Shin, online konferansta akıllı ve gelişmiş servo hidrolik IMM/FA Serisi ve akıllı üretim/iMF4.0 modellerini tanıttı.
Akıllı ve gelişmiş servo hidrolik IMM/FA Serisi, enerji tasarrufu sağlayan servo hidrolik geçiş sistemi ile yüksek verimlilik sunuyor. Üst düzey elektronik kontrol sistemlerinin avantajlarını entegre eden ürün, FCS iMF 4.0 sistemi ile tamamen entegre edilebiliyor.
Akıllı üretim fabrikası/iMF4.0″, ürün verimini artırmak ve üretim israfını azaltmak için akıllı algılama modüllerine sahip akıllı üretim fabrikası sistemidir. Döngü süresi yönetimine dayanır ve genel ekipman verimliliği bilgilerinin ve anormal mesaj istatistiklerinin anında görüntülenmesini sağlamak için; kalıp yönetimi, makine yönetimi ve malzeme yönetimi ile OPC uluslararası iletişim protokolü kavramlarını entegre ediyor.

Multiplas:
Bir endüstriyel çözüm sağlayıcısı olan Multiplas, çok yönlü kalıplama çözümleri, yenilikçi tasarım ve üretim sistemleri ile birlikte, tüketici elektroniği, elektrik, otomotiv, medikal/optik gibi sektörlerden müşterilere kapsamlı teknik destek hizmetleri sunuyor. Firmanın tam otomatik üretim hücresi insansız tornavida üretim hattı, tam otomatik üretim sağlayan parçaların paketlenmesini tamamlamak için 6 eksenli bir robotla donatıldı.

Polystar:
Geri dönüşüm makinelerinin tedarikçisi olan Polystar, dünya çapındaki plastik üreticilerinin; ambalaj filmi (üfleme ve döküm), rafya dokuma ve dokumasız, enjeksiyon kalıpları ve boru ekstrüzyon malzemeleri dâhil olmak üzere post-endüstriyel atıkları yeniden yüksek kaliteli peletlere dönüştürmesine yardımcı oluyor.
Firmanın Repro-Flex geri dönüşüm makinası, verimli motorlar, dişli kutuları, invertörler, egzoz ve filtrasyon sistemleri ile donatıldı. Etkin üretim kapasitesini yüzde 20’ye kadar artıran makine, enerji tüketimini yüzde 10’a kadar azaltıyor. Ürün, esas olarak PE (HDPE, LDPE, LLDPE) ve PP film ambalaj malzemelerini geri dönüştürmek için kullanılıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ