Makine Haber

Talaşlı imalat sektörünün iş platformu Parkurda.com açıldı

Talaşlı imalat sektörüne yönelik olarak hazırlanan Parkurda.com, 5 Ekim itibariyle açıldı. Türkiye sanayisinin ihtiyaçları düşünülerek hazırlanan ve ‘birlikte daha güçlüyüz’ mottosuyla yola çıkan iş platformunda, fason iş yapmak isteyenler ile fasona iş vermek isteyenler buluşacak.

Talaşlı imalat sektörünün iş platformu Parkurda.com açıldı

Makine sanayisinde kilit bir konumda bulunan talaşlı imalat sektörüne yönelik olarak hazırlanan Parkurda.com, 5 Ekim 2020 tarihi itibariyle açıldı. Uzun süren dijital alt yapı çalışmalarının ardından online olarak açılan Parkurda.com, ilk yılında 40 bin sanayiciyi aynı platform üzerinde buluşturmayı hedefliyor. Türkiye sanayisinin ihtiyaçları düşünülerek hazırlanan ve ‘birlikte daha güçlüyüz’ mottosuyla yola çıkan iş platformunda, fason iş yapmak isteyenler ile fasona iş vermek isteyenler buluşacak. Kariyer bölümünde ise, talaşlı imalat sanayisine yönelik ilanlarla iş arama ve bulma sürecinde istihdama destek sunulacak.
Dört farklı katmadan oluşan iş ağı platformu Parkurda.com; fason iş vermek isteyenlerle fason iş almak isteyenleri buluşturduğu gibi, imalatçı firmaların birbirini tanımalarına beceri ve yeterliliklerini görmelerine de imkân tanıyor. İş ağı üzerinden buluşan taraflar, güvenli ve şifrelenmiş görüşmelerle süreci sürdürüyorlar.

Aydoğdu: “Dijital olarak güçlendirilmiş bir Türkiye’nin canlı vizyonu”


Tezmaksan tarafından hayata geçirilen Parkurda.com’un; web sayfası bulunmayan, dijital alt yapısını tamamlayamayan orta ve küçük ölçekli KOBİ’lere kendilerini tanıtmak için olanak tanıdığını da kaydeden Tezmaksan Genel Müdürü Hakan Aydoğdu, “Böylesi bir iş ağı platformu kurmak uzun süredir düşündüğümüz; ama hep tasarım aşamasında kalan bir planlamaydı. İki yıl önce çalışmalarını başlattığımız platformu, imalat sanayisi ile Türkiye’nin çok ihtiyaç duyduğu bir anda hayata geçirebilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. İş ağının arkasındaki güç Tezmaksan olabilir; ama Türkiye’nin makine sektörü olarak birbirimize bağlıyız, bağlı olmalıyız. Parkurda.com, dijital olarak güçlendirilmiş bir Türkiye’nin canlı vizyonudur. Türkiye artık güvenli ve güvenilir alt yapısı da dâhil olmak üzere dijitalde diğer ülkelere öncülük etmelidir. Parkurda.com, toplamda bunları ifade ediyor. Güçlü network ağı ile başta KOBİ’lerimiz olmak üzere ülkemize büyük değer sağlayacağına inanıyoruz” diye konuştu.

“Sektöre ciddi avantajlar katacağına eminiz”
Dijital platformların dünya ekonomisindeki yeri ve geleceği hakkında da değerlendirmelerde bulunan Aydoğdu, şunları söyledi: “Yapılan çalışmalar, dijital teknoloji alt yapısına sahip şirketlerin geleneksel şirketlerden daha hızlı ve seri büyüdüğünü gösteriyor. Bununla birlikte, platform şirketlerinin faaliyet gösterdikleri sektörleri anlamlı bir şekilde domine ettikleri de bir gerçek. Talaşlı imalat sektörü Türkiye sanayisi için çok önemli bir konumda bulunuyor ve ülke ihracatına ciddi katkılar sunuyor. Parkurda.com’un sektöre ciddi avantajlar katacağına eminiz. Platform, Türkiye’nin üretim gücünü arttıracağı gibi, globalde daha çok ve katma değerli işlerle yer almamızı sağlayacak. Parkurda.com’u, orta ve uzun vadede globali kapsayacak bir noktaya taşımayı hedefliyoruz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ