Makine Haber

Sürdürülebilirlik Kurulu oluşturan Dassault Systèmes, Başkan olarak Steenland’ı atadı

Dassault Systèmes, bünyesinde sürdürülebilirlik alanında bir kurul ve yönetici pozisyonu oluşturan ilk şirketler arasında yer aldı. Yeni oluşturulan Sürdürülebilirlik Kurulu Başkanı pozisyonu; şirketin sosyal ve çevresel sürdürülebilirliği geliştirdiği teknolojilere daha iyi entegre etme çabalarını yönetecek.

Sürdürülebilirlik Kurulu oluşturan Dassault Systèmes, Başkan olarak Steenland’ı atadı

Dassault Systèmes, Alice Steenland’in Sürdürülebilirlik Kurulu Başkanlığı görevine getirildiğini duyurdu. Steenland, yeni oluşturulan söz konusu pozisyonda; şirketin sosyal ve çevresel sürdürülebilirliği, hâlihazırda dünyanın en sürdürülebilir firmalarının yeni deneyim kurgulamak, yaratmak ve üretmek amacıyla kullanmakta oldukları 3DExperience platformuna daha iyi entegre etme yönündeki çalışmalara öncülük edecek.

Verzelen: “Taahhüdümüzü daha da ileri taşımamızı sağlayacak”
Dassault Systèmes’te Endüstri, Pazarlama, Küresel İlişkiler ve Geleceğin İş Gücü Alanlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Florence Verzelen, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “21’inci yüzyılın endüstrisinin temelinde; ürün, doğa ve yaşamı birbiriyle uyumlu hale getirme çabaları yatıyor. İnovasyonun temel itici gücü olan bu çaba, aynı zamanda ekonominin her sektöründe faaliyet gösteren sürdürülebilir girişimler için de temel niteliklerden biri. Müşterilere en değer verdikleri şey olan sürdürülebilir sonuçları sunarak, şirketlerin ve bireylerin bu yeni dünyada varlık göstermelerine yardımcı olmak istiyoruz. Alice’in sahip olduğu engin tecrübe, bize bu taahhüdümüzü daha da ileri taşımamızı sağlayacak vizyon, birikim ve liderlik kazandıracak” ifadelerini kullandı.

Steenland: “Dassault Systèmes’e katılmaktan mutluluk duyuyorum”
“Tarihin bu anında Dassault Systèmes’e katılmaktan mutluluk duyuyorum” diye konuşan Alice Steenland ise, şunları söyledi: “Günümüzde, dünyanın üretim ve tüketimini acil ve radikal bir şekilde dönüştürerek daha sürdürülebilir bir modele geçmesi gerekiyor. 140 ülkede 270 bini aşkın müşterisi bulunan Dassault Systèmes’in teknolojileri, hâlihazırda bu dönüşümün merkezinde yer alıyor. Şirketin; yaşam bilimlerinden sağlığa, şehirlerden alt yapıya ve imalata kadar ekonominin hemen hemen tüm sektörlerine hitap ettiği düşünüldüğünde, yaratabileceği etki muazzam ölçüde.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ