Makine Haber

Steven Young, Bosch Türkiye ve Orta Doğu Başkanlığı’nı devrediyor

Bosch Grubu bünyesinde başarılarla dolu 25 yıllık kariyerinin ardından, iş hayatında farklı ve yeni açılımlar yapmak üzere 31 Temmuz tarihi itibarıyla görevinden ayrılacak olan Steven Young’dan boşalacak Bosch Türkiye ve Orta Doğu Başkanlığı görevine, 1 Ağustos tarihinden geçerli olmak üzere Daniel Korioth getirildi.

Steven Young, Bosch Türkiye ve Orta Doğu Başkanlığı’nı devrediyor

Bosch Türkiye ve Orta Doğu Başkanı Steven Young, Bosch Grubu bünyesinde başarılarla dolu 25 yıllık kariyerinin ardından, iş hayatında farklı ve yeni açılımlar yapmak üzere 31 Temmuz 2021 tarihi itibarıyla görevinden ayrılacak. Young’dan boşalacak Bosch Türkiye ve Orta Doğu Başkanlığı görevine, 1 Ağustos 2021 tarihinden geçerli olmak üzere halen Bosch Macaristan’da Genel Müdür olarak görev yapan Daniel Korioth getirildi.
Steven Young, Bosch’taki kariyerine Bosch ve Mannesmann Rexroth birleşmesini gerçekleştirdikten sonra, yeni kurulan Bosch Rexroth’un Genel Müdürü olarak başladı. Young, 2011’de Bosch Türkiye Genel Müdürlüğü ve 2015 itibarıyla ise Orta Doğu sorumluluğunun da eklenmesiyle birlikte, Bosch Türkiye ve Orta Doğu Başkanlığı görevlerine atandı.
Steven Young’ın liderliğinde Türkiye, 1 Ocak 2015 tarihi itibarıyla Bosch Türkiye ve Orta Doğu Bölgesi’nin merkezi haline gelerek; aralarında Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn, Ürdün, Pakistan, Katar, Suudi Arabistan’ın da olduğu 16 ülke, İstanbul’daki Bosch Türkiye merkez ofisinden yönetilmeye başlandı.

Korioth, görevi 1 Ağustos’ta devralacak


Daniel Korioth, Bosch Türkiye ve Orta Doğu Başkanlık görevini Steven Young’dan 1 Ağustos 2021 tarihinde devralacak. Korioth, Bosch Grubu’nun Macaristan ve Adriyatik Bölgesi temsilciğinin yanı sıra, Bosch Macaristan Genel Müdürü olarak şirketin ülkedeki operasyonlarından da sorumlu.
Bosch Grubu’na 1989 yılında katılan Daniel Korioth; Macaristan ve Adriyatik Bölgesi Temsilciği’ne ve Robert Bosch Kft Genel Müdürlüğü görevine Kasım 2016’da başlamadan önce İspanya, Arjantin, Almanya ve Brezilya’da üst düzey görevlerde bulundu.
Korioth, grubun bölgedeki; Robert Bosch Energy and Body Systems Kft, Robert Bosch Power Tools, Robert Bosch Automotive Steering Kft. ve Robert Bosch Elektronika Kft. şirketlerinin Denetleme Kurulu Başkanlığı’nı yürütüyor. Budapeşte Corvinius Üniversitesi ve Alman-Macar Ticaret Odası Danışma Kurulu Üyesi de olan Korioth, 1964 yılında Peru’nun başkenti Lima’da dünyaya geldi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ