Makine Haber

Şirketlerin verimliliğini artıran IoT cihazlar, siber saldırı riskini de yüzde 300 artırıyor

Şirketlerin verimliliğini artıran IoT cihazlar, buna karşın siber saldırı riskini de yüzde 300 artırıyor. Ağ tehditlerinden ve yönetilmeyen cihazlardan kaynaklı risklerden korunmak ise, doğru siber güvenlik sistemini seçmekle mümkün.

Şirketlerin verimliliğini artıran IoT cihazlar, siber saldırı riskini de yüzde 300 artırıyor

IDA Proses

Siber güvenlik konusu, günümüzde hemen hemen her sektörden şirketler için önemli bir ihtiyaç. IoT (nesnelerin interneti) ve ICS (endüstriyel kontrol sistemleri) cihazları sağladığı birçok faydanın yanında güvenlik açıklarına da sebep oluyor.
Geçmişte daha çok IT networklere yapılan siber güvenlik yatırımları, dijitalleşme ve büyük veriye ulaşma çabasıyla birlikte, OT ağlarını da şirketlerin kendi networklerinin bir parçası haline getirdi. Şirketler, IT güvenliğinin yanı sıra OT (operasyonel teknolojiler) networkleri için de özel siber güvenlik çözümlerinden faydalanıyorlar.

CyberX, endüstriyel kontrol sistemlerini siber saldırılardan koruyor
Hem IT, hem de OT’de yönetilmeyen tüm IoT ve ICS cihazlarında yüksek görünürlük sağlayan CyberX, endüstriyel kontrol sistemlerini siber saldırılardan koruyor.
Operasyonel ağlar üzerinde sürekli izleme ve siber güvenlik açığı yönetimi sunan CyberX, detaylı envanter mimarisi ile tüm ağ içerisindeki cihazların nasıl iletişim kurduklarını ve siber güvenlik risklerini net bir şekilde ortaya koyuyor. İşletmelerdeki kameralardan kablosuz sensörlere, yazıcılardan akıllı TV’lere ve akıllı bina cihazları gibi milyonlarca yönetilmeyen ve risk barındıran IoT cihazı üzerinde yüksek görünürlük sağlıyor.  Tüm OT network topolojisini çıkaran CyberX, her türlü risk ve açığı tespit ediyor ve sürekli izlenmesini sağlıyor. Ayrıca şirket, IT departmanının SOC sistemleri ile de kolayca entegre olabiliyor.
Bir Microsoft şirketi olan CyberX, Türkiye’de distribütörü IDA Proses ile hizmet veriyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ