Makine Haber

Seçkin: “Pandemiye rağmen 2020’de yüzde 200 büyüdük”

Covid-19 pandemisine rağmen 2020 yılında hedeflerinin iki katı büyüyerek önemli bir başarıya imza attıklarını ifade eden GNC Makina Genel Müdürü Emre Seçkin, söz konusu başarılarının anahtarının da müşteri memnuniyeti olduğunu dile getirdi.

Seçkin: “Pandemiye rağmen 2020’de yüzde 200 büyüdük”

Talaşlı imalat sanayiinin temel üretim araçlarından olan takım tezgahları alanında faaliyet gösteren GNC Makina, 2020 yılında hedefinin iki katı büyüyerek önemli bir başarı elde etti.
Hedeflerinin üzerinde büyümelerinin nedeninin müşteri memnuniyeti olduğunu ifade eden GNC Makina Genel Müdürü Emre Seçkin, “Müşteri memnuniyetinde ortalama yüzde 92 oranında bir başarı sağladık. Sektörde Net Tavsiye Skoru (NPS) araştırması ve ölçümünü yapan tek şirketiz. 2020 yılı NPS değerimiz 80 olarak gerçekleşti. Satış yaptığımız müşteri dağılımına baktığımızda, yeni müşteri oranımızın da hedeflerimizin üzerinde gerçekleştiğini görüyoruz. Daha önce temas kurmadığımız alanlara da nüfuz ederek, pazar payımızı artırdık” dedi.

“Dijital dönüşüm faaliyetlerine ağırlık vereceğiz”
Savunma sanayiine üretim yapan firmalar ile ihracata yönelik çalışan yerel üreticilere yapılan satışlarda en yüksek paya sahip olduklarını söyleyen Seçkin, ‘maliyet-fayda’ dengesini optimum seviyede sağlayan makinalarla hizmet verdiklerini aktardı. Seçkin, “Önceliklerimiz; teknolojik yatırımları artırmak, dijital dönüşüm faaliyetlerine ağırlık vermek, artan talep ve ihtiyaçlara anahtar teslim projelerle yanıt vermek” diye konuştu.
Özellikle üreticilerin verimliliklerinin artırılmasına yönelik danışmanlık hizmetlerini ve iş üstü eğitim faaliyetlerini çeşitlendirdiklerini ifade eden Emre Seçkin, şunları aktardı: “Sektörde önemli bir açığı kapatacağını düşündüğümüz Alman menşeili büyük bir üreticiyle distribütörlük görüşmelerimizi sonuçlandırmak üzereyiz. 2021 başında bununla ilgili duyurularımızı yapacağız. Bunlara ek olarak, çalışanlarımızın eğitim ve gelişim planlarını destekleyici yönde çeşitli aksiyonlar planladık.”

“Müşterilerimizin en önemli iş ortağıyız”
2021 yılının stratejik odağında çalışanların gelişimi ve yetkinliklerinin artırılması olduğunu kaydeden Seçkin, üreticiye değer katacak şekilde optimizasyon sağlayacaklarını belirtti. Müşterilerinin en önemli iş ortağı olduklarını öne süren Seçkin, “2021 yatırım planlarımız arasında, showroom, eğitim alanları ve satış sonrası hizmetleri artıracak yeni tesisler yer alıyor” ifadelerini kullandı.
Takım tezgahlarının imalat sanayisinin ana unsurlarından biri olduğunun altını çizen Seçkin, şöyle konuştu: “Her ürünün üretilmesinde mutlaka bir takım tezgahı kullanılıyor. Dolayısıyla, gelişmiş ülkelerin sanayilerinin temel taşları takım tezgahlarıdır.”

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ