Makine Haber

Seat, Elektromobilite Öğrenme Merkezi ile çalışanlarını elektrikli ve hibrit araç üretimine hazırlayacak

Seat, Martorell’deki fabrikasının kalbine Elektromobilite Öğrenme Merkezi kurdu. Merkezde ekip çalışanlarına elektrikli araçlarla ilgili eksiksiz bir eğitim programı sunacak olan şirket, söz konusu eğitimlerle çalışanlarını elektrikli ve hibrit araç üretimine hazırlayacak.

Seat, Elektromobilite Öğrenme Merkezi ile çalışanlarını elektrikli ve hibrit araç üretimine hazırlayacak

Elektrikli bir geleceğe hazırlanan Seat, eğitim ve istihdama yönelik taahhütlerine uygun olarak, kendi elektromobilite eğitim merkezi olan Elektromobilite Öğrenme Merkezi’ni (eLC) kurdu. Martorell fabrikasının kalbinde yer alan yeni 400 metrekarelik binada, firma tarafından özel olarak tasarlanan elektrikli araç için bir program sunuluyor. Seat, söz konusu merkez ile çalışanları yeni elektrik teknolojisi, mekanik ve güvenlik ile ilgili konularda her yönüyle eğitmeyi hedefliyor.
Yeni merkezde, tüm Seat çalışanlarına elektrikli otomobillere dair genel bilgilere odaklanan, bilgilendirici bir eğitim sunulduğunu aktaran yetkililer, “Ayrıca, elektrik sistemlerinin nasıl monte ve demonte edileceğini ve yüksek aktif gerilim altında nasıl çalışılacağını öğretmek için uzmanlık seviyesinde eğitim de veriliyor. Aynı zamanda, tüm çalışanlar nezdinde elektrikli araçlarda emniyet prosedürlerinin önemine dair farkındalık yaratmayı amaçlayan özel bir ders de programda yer alıyor” dedi.

“Merkez, Seat’ın mevcut eğitim faaliyetlerine ek bir katkıda bulunacak”
Firmanın, Covid-19 pandemisi nedeniyle karantina uygulamasının yapıldığı son dönemde, tüm çalışanlarına ‘Elektrikli Araçlara Dair Farkındalık’ konusunda çevrimiçi bir kurs imkânı da sunduğunu ifade eden yetkililer, şöyle konuştular: “Bugüne kadar kursa 8 bin 600 kişi katıldı. Bu merkez, Seat’ın mevcut eğitim faaliyetlerine ek bir katkıda bulunacak. Şirket, 15 binden fazla çalışanının profesyonel gelişimini teşvik etmeyi ve onları gelecekte otomotiv endüstrisini bekleyen zorluklara hazırlamayı amaçlayan iddialı bir program sunuyor. Şirket, 2019 yılında çalışanlarının farklı projelerde ve alanlarda ilerlemesine olanak tanımak için 23 milyon Euro kaynak ayırdı ve böylece kişi başına 1.500 Euro yatırım yapmış oldu.”
Yapımı, şirket tarafından açıklanan 5 milyar Euro’luk yatırım planına dâhil edilen yeni Elektromobilite Eğitim Merkezi’nin, Seat’ın elektrikli araç teknolojisine geçişinin temel yapıtaşı olarak eğitime verdiği önemi pekiştirdiğini kaydeden yetkililer, “Şirket çalışanları, çok çeşitli özel eğitim kursları sayesinde, hibrit elektrikli ve tamamen elektrikli araçlar üretmeye hazır hale gelecekler” dediler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ