Makine Haber

Schunk Türkiye, uzun vadede Türkiye’de üretim yapmayı hedefliyor

Türkiye genelinde faaliyet alanını daha da artırmayı hedefleyen Schunk Türkiye, güney ve doğu bölgelerinin yanı sıra Körfez ülkelerine de odaklanmayı planlıyor. İstikrarlı büyümesi ile Schunk global içindeki payını her geçen gün artıran şirket, uzun vadede Türkiye’de üretim yapmayı hedefliyor.

Schunk Türkiye, uzun vadede Türkiye’de üretim yapmayı hedefliyor

Dünya çapında 50’den fazla ülkede faaliyet gösteren ve robotlu otomasyon ekipmanları, CNC tezgah iş parçası bağlama sistemleri ve takım tutucuları pazarında dünyanın önde gelen markalarından olan Schunk, Orta Doğu’nun merkez üssü olarak seçtiği Türkiye’de bu yıl yüzde 30 büyümeyi hedefliyor. Otomotiv yan sanayisi başta olmak üzere; havacılık, savunma sanayii ve plastik gibi çok sayıda sektöre çözüm sunan Schunk Türkiye, yeni yıl itibariyle kritik endüstriler olan gıda ve medikal sektörünü de markajına aldı. Türkiye genelinde faaliyet alanını daha da artırmayı hedefleyen şirket, güney ve doğu bölgelerinin yanı sıra Körfez ülkelerine de odaklanmayı planlıyor. İstikrarlı büyümesi ile Schunk global içindeki payını her geçen gün artıran Schunk Türkiye, uzun vadede Türkiye’de üretim yapmayı hedefliyor.

Sönmez: “2021 yılında yüzde 30 büyümeyi hedefliyoruz”
2021 yılında yüzde 30 büyümeyi hedeflediklerini ifade eden Schunk Türkiye ve Orta Doğu Ülke Müdürü Emre Sönmez, şunları söyledi: “Schunk Türkiye olarak son 5 yıldır ortalama yüzde 30 büyüme sağlıyoruz ve gösterdiğimiz bu başarıdan dolayı Schunk global tarafından 2015’te Orta Doğu’nun merkez üssü seçildik. Sektördeki lider konumumuzu güçlendirmeyi ve yüzde 30’luk büyüme başarımızı bu yıl da korumayı amaçlıyoruz. 2021 yılında Türkiye genelinde yayılımımızı artırmakla birlikte; yeni bayi ağlarımız aracılığıyla güney ve doğu bölgelerinin yanı sıra, Körfez ülkelerinde de yoğunlaşmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Alanında dünya lideri olan markamızın ürün ve hizmetlerini her yıl olduğu gibi geliştirmeye ve müşterilerimize satış sonrası teknik servis için en verimli şekilde hizmet vermeye odaklanacağız. Schunk global içerisindeki payımızı daha da artırarak, uzun vadede Türkiye’de üretim yapan bir şirket konumuna gelmeyi hedefliyoruz.”

“İki ayrı ana faaliyet alanında hizmet veriyoruz”
‘Takım tutucu ve iş parçası bağlama sistemleri’ ve ‘otomasyon’ olmak üzere iki ayrı ana faaliyet alanında hizmet verdiklerini ifade eden Sönmez, “Türkiye’de ağırlıklı olarak otomotiv ana ve yan sanayisinde faaliyet gösteren firmalara çözümler sunuyoruz. Havacılık ve savunma sanayii gibi çok sayıda sektördeki faaliyetlerimizi artırma hedefimizin yanı sıra farklı sektörlere de odaklanıyoruz. Bu bağlamda, 2021’de çok kritik iki sektör olan gıda ve medikal sektörünü markajımıza aldık. Ek olarak, plastik sektörüne yönelik ürünlerimizi ön plana çıkarmayı hedefliyoruz. Ayrıca, dijitalleşmeyle birlikte artan mobilitenin etkisiyle elektrikli araçların yaygınlaşmasından dolayı, battery-pack üretimi ve montajını da destekleyecek ürünler geliştirmeyi sürdüreceğiz” diye konuştu.

“Dijital dönüşümü çok hızlı bir şekilde gerçekleştirdik”
Covid-19 pandemisinde dijital dönüşümü çok hızlı bir şekilde gerçekleştirdiklerinin altını çizen Emre Sönmez, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Teknolojik gelişmeleri çok yakından takip ediyor, ürün ve hizmetlerimizi dünyaya uygun şekilde hızla dijitalleştiriyoruz. Bu noktada; kullanıcılarımızın ürün uygulamalarını geliştirmek ve ürün testleri yapmak için CoLab’ı ve üreticilerin bir kamera sistemi vasıtasıyla merkeze bağlanarak talaşlı imalattaki işleme proseslerini izleyip bilgi alabilecekleri Technical Center’ı (Teknik Merkez) kurduk. Ek olarak, Dijital Uygulama Merkezi aracılığıyla müşterilerimize benzer uygulamaları gösterebiliyor ve böylece diğer uygulamalardan haberdar olmalarını sağlıyoruz. Aynı zamanda, düzenli olarak eğitimler gerçekleştiriyor ve yeniliklerimizle ilgili müşterilerimizi sürekli bilgilendiriyoruz. Hizmet verdiğimiz tüm sektörlerin ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda ürün ve çözümler geliştirmeye devam ederek, sanayicilerimize yüksek katma değer sunmayı sürdüreceğiz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ