Makine Haber

Schunk Türkiye gençlerle bir araya geldi

Dünya çapında 50’den fazla ülkede faaliyet gösteren ve robotlu otomasyon ekipmanları, CNC tezgah iş parçası bağlama sistemleri ve takım tutucuları alanında faaliyet gösteren Schunk, Türk Alman Üniversitesi Endüstri İlişkileri Koordinatörlüğü’nün ev sahipliğinde düzenlenen çevrimiçi etkinlikte öğrencilerle bir araya geldi.

Schunk Türkiye gençlerle bir araya geldi

Schunk, Türk Alman Üniversitesi Endüstri İlişkileri Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen online etkinlikte geleceğe yön verecek öğrencilerle buluştu. Etkinlik kapsamında ‘Robotların İş ve Gündelik Hayatımızdaki Yeri’ başlıklı sunumuyla konuşmacı olarak yer alan Schunk Türkiye ve Orta Doğu Ülke Müdürü Emre Sönmez, geleceğin iş dünyasını şekillendirecek yeni trendler ve teknolojiler hakkında bilgiler verdi. İş hayatındaki bilgi birikimi ve tecrübelerini de aktaran Sönmez, gençlerin kariyer planlamalarına ışık tutacak açıklamalarda da bulundu.

“Robotlar işimizi elimizden almayacak”
Teknoloji geliştikçe bazı meslek gruplarının işlevini kaybedeceğini; ancak yapay zeka, otomasyon ve robot teknolojilerinin yeni meslek gruplarının ortaya çıkmasına ön ayak olacağını vurgulayan Emre Sönmez, “Özellikle robot teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte, ‘robotlar işimizi elimizden alacak ve işsizlik artacak’ gibi bir algı oluştu. Ancak, tarihe baktığımızda insanlığın teknolojiyle birlikte her zaman gelişip değiştiğini ve farklı alanlara yönelmiş olduğunu görüyoruz. Bu bağlamda robotlar işimizi elimizden almayacak; aksine bizlere özellikle zorlu işlerin olduğu endüstriyel sahalarda ve tehlikeli alanlarda yardımcı olarak iş yapış şekillerimizi geliştirmemizi sağlayacak. Kısacası, geleceğimiz insanlar tarafından geliştirilen teknolojilerin yardımıyla şekillenmeye devam edecek. Bu nedenle, geleceğin profesyonelleri olarak gençlere büyük görevler düşüyor. Genç neslin, global trend ve teknolojileri yakından takip etmesi ve sürekli olarak gelişim odaklı araştırmalar ve çalışmalar içinde bulunması gerekiyor. Biz de Schunk Türkiye olarak, öğrencilerle buluşacağımız etkinliklerde sıklıkla yer alarak; gençlerin sektörümüzü yakından tanımasına ve mesleki hayatlarının gelişimine katkı sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ