Makine Haber

Schunk, robotik teknolojilerdeki güncel gelişmeleri paylaştı

Connection Days Talks özel canlı yayınına katılan Schunk Türkiye ve Orta Doğu Ülke Müdürü Emre Sönmez ile Schunk Türkiye Otomasyon Bölümü Satış Müdürü Egemen Zengin, robotik teknolojilerin geleceğine ve Türkiye’deki robot kullanımlarına ilişkin güncel bilgileri paylaştı.

Schunk, robotik teknolojilerdeki güncel gelişmeleri paylaştı

Schunk, 22 Haziran 2021’de Hannover Fairs Turkey ve ENOSAD (Endüstriyel Otomasyon Sanayicileri Derneği) iş birliği ile Connection Days dijital etkinlik platformu üzerinden düzenlenecek Endüstriyel Robot Otomasyonu ve Geleceği Konferansı’nın Premium sponsorları arasında yerini aldı. Etkinlik öncesi Connection Days Talks özel canlı yayınına katılan Schunk Türkiye ve Orta Doğu Ülke Müdürü Emre Sönmez ile Schunk Türkiye Otomasyon Bölümü Satış Müdürü Egemen Zengin, robotik teknolojilerin geleceğine ve Türkiye’deki robot kullanımlarına ilişkin güncel bilgileri paylaştı.

Sönmez: “Hemen hemen her sektörde faaliyet gösteriyoruz”


Etkinlik öncesi Connection Days Talks özel canlı yayına katılan Schunk Türkiye ve Orta Doğu Ülke Müdürü Emre Sönmez, “Hemen hemen her sektörde faaliyet gösteriyoruz. Özellikle otomotiv, otomotiv yan sanayii, beyaz eşya, hızlı tüketim malları ve elektrik-elektronik sektörü öncelikli faaliyet alanlarımız arasında yer alıyor. Bugün geldiğimiz noktada; esnek, akıllı, kendi kendine öğrenebilen, yapay zeka algoritmalarının yoğun olduğu ve 5G haberleşme teknolojisinin kullanıldığı dijital bir mobilite çağındayız. Robotlu uygulamalar artık her alanda karşımıza çıkabiliyor. Endüstride robot kullanımına ilişkin istatiksel verilere baktığımızda, Türkiye’de bin 796 yeni robot kurulumu gerçekleştirildiğini görüyoruz. 2014-2019 yılları arasında yıllık robot kurulumları ise ortalama yüzde 8’lik artış gösterdi. Bu tabloya göre, geleceğin fabrikalarında robot ve kolaboratif robot kullanımının maksimum seviyede olacağını söyleyebiliriz” dedi.

Zengin: “Geniş bir yelpazede ürünler sunuyoruz”


Canlı yayında Schunk’un kolaboratif robot çözümlerinden bahseden Schunk Türkiye Otomasyon Bölümü Satış Müdürü Egemen Zengin ise, şunları söyledi: “Kolaboratif robotlar, insanlarla iş birliği içinde çalışan robotik sistemler olarak karşımıza çıkıyor. Uygulamada insana yardımcı olarak kullanılabildiği gibi, aynı anda ve aynı ortamda iki farklı işi birlikte gerçekleştirebiliyor. Bazı koşullarda üretim ve montaj hatlarının tam otomasyona geçmesi ekonomik bir çözüm olamadığı için kolaboratif robotlara daha fazla ihtiyaç duyuluyor. Kolaboratif robotlarla birlikte, sistemlerin daha hızlı ve kolay kurulma ihtiyacı da doğdu. Schunk olarak, kolaboratif tutucu ve tak çalıştır ürün gruplarını pazara sunduk. Schunk’un kolaboratif tutucu ve tak çalıştır ürün grupları, aynı zamanda farklı robot üreticilerinin robotlarına da doğrudan uygulanabiliyor. Bu ürün grubunun dünyadaki ilk üreticisi olarak, çeşitli kolaboratif robot ve hafif robotlara geniş bir yelpazede standart ürünler sunuyoruz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ