Makine Haber

Schneider Electric, Kütahya OSB’deki dönüşümün çözüm ortağı oldu

Her geçen gün daha da büyüyen ve bünyesinde özellikle porselen, cam ve plastik sanayisine iş yapan lokomotif firmalar bulunduran Kütahya Organize Sanayi Bölgesi, elektrik alt yapısında Schneider Electric hava izoleli, akıllı ve haberleşebilir sensörlerle donatılmış orta gerilim hücrelerini kullanıyor.

Schneider Electric, Kütahya OSB’deki dönüşümün çözüm ortağı oldu

Schneider Electric, Kütahya Organize Sanayi Bölgesi’nde çevreci ve yenilikçi çözümleriyle hizmet sunuyor. Her geçen gün daha da büyüyen ve bünyesinde özellikle porselen, cam ve plastik sanayisine iş yapan lokomotif firmalar bulunduran Kütahya OSB, elektrik alt yapısında Schneider Electric hava izoleli, akıllı ve haberleşebilir sensörlerle donatılmış orta gerilim hücrelerini kullanıyor.
İş birliği kapsamında ayrıca yıl sonuna kadar Kütahya OSB’ye Schneider Electric Ecostruxture Power Scada Operation sisteminin de kurulacağı duyuruldu. Söz konusu sistem ile sanayi bölgesinin elektrik alt yapısı, tamamen uzaktan izlenebilir ve kontrol edilebilir hale geliyor. Böylece, pandemi ile daha da önem kazanan uzaktan yönetim ve ulaşım kolaylaşıyor. Ecostruxture Power Scada Operation ile kullanıcılar, olası arızaları eş zamanlı tespit edip izole ederek, diğer sanayicilerin elektrik kesintisinin önüne geçebiliyorlar.

Yılmaz: “Güvenilir ve kesintisiz elektrik dağıtımı imkânı sunuyoruz”
Kütahya OSB’nin uzun yıllardır Schneider Electric’le çözüm ortaklığı yaptığını ve söz konusu ortaklık sayesinde tamamen teknoloji tabanlı hale geldiklerini belirten Kütahya OSB Bölge Müdürü Veli Yılmaz, “Schneider Electric ile gerçekleştirdiğimiz bu iş birliği sayesinde, tamamen teknoloji tabanlı ve enerji kesintisine ‘sıfır’ tolerans tanıyarak, sanayicilere güvenilir ve kesintisiz elektrik dağıtımı imkânı sunuyoruz” diye konuştu.

Erkan: “Arızaların önüne geçilmesini hedefliyoruz”
Kütahya OSB bünyesinde Ecostrucxture Power Scada Operation sisteminin yanı sıra, Schneider Electric Asset Advisor çözümününde proje kapsamında kullanılacağını aktaran Schneider Electric Organize Sanayi Bölgeleri Satış Yöneticisi Yücel Erkan ise, şöyle konuştu: “Pandemi döneminde iş süreçlerinde tüm dünyada önemli değişiklikler yaşanıyor. Önleyici bakım da bu dönemde önemini giderek artırıyor. Schneider Electric olarak, Kütahya OSB ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği kapsamında kuracağımız Ecostrucxture Power Scada Operation sisteminin yanı sıra, kuracağımız Asset Advisor çözümümüz ile önleyici bakımlarla Kütahya OSB bünyesinde arızaların önüne geçilmesini hedefliyoruz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ