Makine Haber

SAS ile Artı & Artı, Türkiye’nin dijital dönüşümünü hızlandırmak için iş birliği yaptı

SAS ile Artı & Artı arasında imzalanan stratejik ortaklık anlaşması ile; verinin analiz edilmesi ve finans, telekomünikasyon, üretim, perakende, lojistik, hizmet ve sağlık gibi sektörlerde verinin çıktılara çevrilmesine yardımcı olarak, şirket ve kurumlara yönelik değer katacak çözümlerin üretilmesi hedefleniyor.

SAS ile Artı & Artı, Türkiye’nin dijital dönüşümünü hızlandırmak için iş birliği yaptı

SAS, stratejik anlamda kurumların dijital dönüşüm yolculuğunda onlara veri odaklı dönüşüm süreçlerinde eşlik etmek üzere Artı & Artı ile iş birliği anlaşması imzaladı. Ortaklıkla; verinin analiz edilmesi ve finans, telekomünikasyon, üretim, perakende, lojistik, hizmet ve sağlık gibi sektörlerde verinin çıktılara çevrilmesine yardımcı olarak, şirket ve kurumlara yönelik değer katacak çözümlerin üretilmesi hedefleniyor.

Altıner: “Uzun süreli bir birliktelik olacağına inanıyoruz”
Dijital dönüşümü ve söz konusu dönüşümün veriden başlaması gerektiğini uzun yıllardır vurguladıklarını aktaran SAS Güneydoğu Avrupa, Türkiye ve Orta Asya İş Ortaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tuğrul Altıner, “Dünyada olduğu gibi, ülkemizde de farklı sektörlerden çok sayıda kuruma veri odaklı organizasyon olma ve ileri analitikle daha kârlı yapılar oluşturma yolunda önemli katkılar sunduk. Dijitalleşme odağında ileri analitik ve yapay zekaya yatırım yaparak, sürdürülebilir bir başarı ve kârlılık yakalamak isteyen artık çok daha fazla kurum var. SAS olarak işte bu noktada; işinde uzman ve saygın yeni bir iş ortağı kazanmayı hedefleyerek, sistem entegrasyonunda uzun yıllara dayanan tecrübeye sahip Artı & Artı ile iş birliği yapmaya karar verdik. 1998’de kurulmuş olan Artı & Artı, ülkemizde bilişim sektörünün önde gelen global teknoloji firmaları ile iş ortaklıkları yaparak, farklı konularda ürün, çözüm ve hizmet sunuyor. Müşterilerine yıllardır sağladığı güven ve gerçekleştirdiği başarılı projelerle bilinen Artı & Artı ile SAS olarak analitik ve yapay zeka üzerine yaptığımız bu ortaklığın uzun süreli bir birliktelik olacağına inanıyoruz” diye konuştu.

Ayten: “Hız kesmeden yatırımlarımıza devam ediyoruz”
Hız kesmeden yatırımlarına devam ettiklerini vurgulayan Artı ve Artı Teknoloji Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mümin Ayten ise, şöyle konuştu: “22 yıllık tecrübemiz, müşteri deneyimi ve sağladığımız güven, analitik lideri SAS ile yaptığımız iş birliğiyle güçlenecek. Bilgi, teknoloji ile birlikte büyüyor. Verinin gelişmiş analizi, yapay zeka ve analitik kullanılarak kilidinin açılması, işinizi dönüştürecek ve süreçlerinizi hızlandıracak. SAS’ın çözümleriyle müşterilerimizde daha fazla derinleşip, stratejik hedefleri doğrultusunda çözümler sunmayı planlıyoruz. Bu değerli iş birliğiyle de, müşterilerimizin gelişimine ve dijital dönüşümüne önemli katkılar sağlayacağımızı düşünüyoruz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ