Makine Haber

Saraçoğlu: “Toplumların yaşam kalitesini artırmak için çalışıyoruz”

Daha iyi bir gelecek için değişimi hedefleyen kurumsal felsefesi ‘Changes for the Better’ doğrultusunda, çevre dostu küresel bir şirket olarak yol alan Mitsubishi Electric, 95 yılı aşkın bir süredir yüksek teknolojisiyle dünya genelinde toplumların yaşam kalitesini artırmak için çalışıyor.

Saraçoğlu: “Toplumların yaşam kalitesini artırmak için çalışıyoruz”

Elektrik motorları üreten bir şirket olarak kurulan Mitsubishi Electric, bugün ‘evden uzaya’ kadar uzanan çok geniş bir alanda ileri teknoloji çözümleriyle dikkat çekiyor.
Daha iyi bir gelecek için değişimi hedefleyen kurumsal felsefeleri ‘Changes for the Better’ doğrultusunda, çevre dostu küresel bir şirket olarak yol aldıklarını belirten Mitsubishi Electric Türkiye Başkanı Şevket Saraçoğlu, “Marka, 95 yılı aşkın bir süredir yüksek teknolojisiyle dünya genelinde toplumların yaşam kalitesini artırmak için çalışıyor” dedi.
Mitsubishi Electric’in Türkiye’deki faaliyetleri ve hedefleri ile ilgili açıklamalarda bulunan Saraçoğlu, şunları anlattı: “Markamız Türkiye’de; klimadan asansör ve yürüyen merdivene, fabrika otomasyonundan ileri robot teknolojilerine, CNC mekatronik sistemlerden görsel veri sistemlerine, ulaştırmadan enerji sistemlerine, yarı iletken cihazlardan otomotiv ekipmanlarına, havalimanlarına özel radar teknolojilerini de kapsayan kamu sistemlerinden uydu ve uzay sistemlerine kadar pek çok farklı kulvarda faaliyet gösteriyor.”

 

“Mitsubishi Electric Türkiye’nin potansiyeline inanıyor”
Mitsubishi Electric’in Avrupa’daki ilk ev tipi klima fabrikasını yüksek potansiyeline ve gücüne inandığı Türkiye’de kurarak, 2017 yılı sonunda üretime başladığına dikkat çeken Saraçoğlu, “Yaklaşık 382,5 milyon TL sermayeyle, 60 bin metrekareye yakın alan üzerinde Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde hayata geçirilen bu fabrika ile Türkiye, Mitsubishi Electric için önemli bir üretim üssü haline geldi. Firmanın Sanayi 4.0’a yanıtı olan e-F@ctory konsepti ile tasarlanan fabrikamızda; Türkiye ve Avrupa için Avrupa Birliği mevzuatının gerekliliklerini karşılayan, yüksek enerji tasarruflu ve çevre dostu klimalar üretiliyor. Türkiye ve Avrupa pazarında klima ve soğutma sistemleri segmentini büyütmeyi hedefleyen kuruluş, 2019 yılında Türk iklimlendirme sektörüne yönelik ürün gamını genişletmek amacıyla önemli bir hamle daha yaptı. Bu yıl itibariyle Mitsubishi Electric Türkiye olarak, Mitsubishi Electric Hydronics & IT Cooling Systems S.p.A. için satış ve satış sonrası hizmetleri sunmaya başladık” diye konuştu.

 

“Büyük projelere katma değer sağlıyoruz”
Son yıllarda asansör ve yürüyen merdiven sektöründeki faaliyetlerini daha da geliştirdiklerini kaydeden Saraçoğlu, şu açıklamalarda bulundu: “Hızlı, konforlu, emniyetli ve yüksek enerji verimliliğine sahip asansör ve yürüyen merdivenleri ile dünya genelinde büyük projelere katma değer sağlayan firma, Türkiye’de de çok sayıda prestijli projede dikkat çekiyor. Özel tasarlanmış yapay zeka denetleme sisteminin kullanıldığı asansörlerde yer alan back up sistemi ile; deprem ve elektrik kesintisi gibi durumlarda asansörün en yakın katta durması ve yolcuların güvenle tahliye edilmesi sağlanıyor. Güvenliğin yanı sıra çevreye dost yaklaşımıyla da öne çıkan asansörler, ısı enerjisinin bina elektrik şebekesine kullanılabilir enerji olarak geri verilmesine imkân tanıyan özel sistem sayesinde yılda yüzde 35’e varan oranlarda enerji tasarrufu sağlıyor.”

 

“Sanayicilerle bir araya geliyoruz”
Türk sanayisine Sanayi 4.0’ın gerekliliklerini anlatabilmek için Türkiye’nin farklı illerinde gerçekleştirilen etkinliklerde sanayicilerle bir araya geldiklerini belirten Şevket Saraçoğlu, “Türkiye’deki büyük ölçekli şirketlerin ve KOBİ’lerin Sanayi 4.0’a uyumlu dijital fabrikalar hayata geçirmek için alınacak yatırım kararlarında yakın gelecekte artış yaşanacağına inanıyoruz. Biz de, Sanayi 4.0’a yanıtımız olan e-F@ctory konseptimiz ile Türk sanayisinin geleceğin dijital fabrikalarına şimdiden hazır olması için çalışıyoruz. Bu konsept kapsamında; bir fabrikayı yeni endüstri evresindeki tüm ihtiyaçları karşılayacak şekilde kurmak ve kurmadan önce bir sanal fabrika oluşturarak ortaya çıkacak fabrikayı ve üretimi test etmek mümkün. Ayrıca, üniversitelerin mühendislik fakültelerinde robot eğitim merkezi kurulmasına katkı sağladığımız eğitime destek projemize devam ederken; üniversite etkinliklerine de katılarak, geleceğin mühendis adaylarına vizyoner bir bakış açısı sunmayı amaçlıyoruz” dedi.

 

“Yeni nesil ürün ve çözümler geliştiriyoruz”
Robotların üretimdeki rolünün hızla artacağı yönündeki gelecek vizyonundan hareketle, ileri robot teknolojileri alanında yeni nesil ürün ve çözümler geliştirmeye devam edeceklerini ifade eden Saraçoğlu, “Üretim bandındaki birçok işi yapabilen, insan kolu ya da eline yakın hassasiyete sahip robotlarımız, özellikle zor ve tehlikeli alanlarda iş güvenliği ve işçi sağlığı açısından da fabrikalara yüksek katma değer sağlıyor. Örneğin; insanla işbirliği içinde çalışan yeni kollobratif robot serimiz, güvenlik nedenlerinden ötürü koruyucu bariyerlerin arkasına yerleştirilmesi gereken endüstriyel robotların aksine bir üretim ortamında insanlarla yakın çalışmalarda bulunabiliyor” şeklinde konuştu.

 

“Hayatın içindeki projelere de yüksek katma değer sağlıyoruz”
Otomasyon teknolojileri ile sadece sanayiye değil, dünyanın en derin batırma tüp tüneline sahip Marmaray gibi hayatın içindeki projelere de yüksek katma değer sağladıklarını vurgulayan Saraçoğlu, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Marmaray BC1 Boğaz Geçiş Projesi kapsamındaki hizmetlerimiz; ileri teknoloji ürünü otomasyon ekipmanları, mühendislik ve tasarım, projelendirme, yazılım programlama, donanım montajı, devreye alma, eğitim ve servis desteğinden oluşuyor” diye konuştu.

“Kamu sistemleri alanında da çözümler sunuyoruz”
Mitsubishi Electric’in kamu sistemleri alanındaki faaliyetleri kapsamında, uçak ve uçuş güvenliğini artırmak amacıyla havalimanları için geliştirilen radar teknolojisinin Antalya Havalimanı’nda da uygulandığını belirten Saraçoğlu, şunları anlattı: “Terminal Doppler Lidar Sistemi olarak adlandırılan bu radar teknolojisi, havalimanlarında rüzgâr değişiminden kaynaklanan havayolu kazalarının daha etkin bir biçimde önlenebilmesi için geleneksel sistemlerden farklı olarak; yalnızca yağış sırasında değil, açık havalar da dahil tüm hava koşullarında tespit yapabiliyor.”

“İletişim ve yayıncılık altyapısına katkıda bulunuyoruz”
Uzay araştırma ve geliştirme faaliyetleri alanında dünyanın önde gelen üreticilerinden Mitsubishi Electric’in, bugüne kadar 500’den fazla yerli ve uluslararası uydunun üretimine baş yüklenici veya temel alt yüklenici olarak iştirak ettiğini belirten Şevket Saraçoğlu, “Türkiye’de de Türksat 4A ve 4B uydularının üreticisi olan firmamız, ülkemiz ve komşu ülkelerin iletişim ve yayıncılık altyapısına katkıda bulunuyor” ifadelerini kullandı.
Mitsubishi Electric’in ‘evden uzaya’ kadar hizmet verdiği tüm sektörler için; ileri teknoloji ile donatılmış, enerji verimli, çevre dostu, uzun ömürlü ve akıllı ürün, sistem ve hizmetleri geliştirmeye devam edeceğini belirten Saraçoğlu, “Türkiye’de faaliyet gösterdiğimiz her alanda, artan bir ivme ile mevcut konumumuzu daha da güçlendirmeyi hedefliyoruz” diyerek sözlerini sonlandırdı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ