Makine Haber

Sanayi için yeni ürün serisi: Powertec-i S

Powertec-i S serisi; yüzde 100 çalışma çevriminde 420A kaynak akımı üreten Powertec i420S ve yüzde 60 çalışma çevriminde 500A kaynak akımı üreten Powertec i500S güç üniteleri ile temel kullanımlar için LF-52D ve zorlu uygulamalar için gelişmiş LF-56D tel sürme ünitelerinden oluşuyor.

Sanayi için yeni ürün serisi: Powertec-i S

Lincoln Electric Türkiye

Lincoln Electric Türkiye; tel sürme ünitesi ayrılabilen, MIG/MAG, özlü tel, örtülü elektrod kaynağı ve oluk açma uygulamaları için optimum performans sunan en yeni invertör teknolojisine sahip yeni bir ürün serisini piyasaya sürüyor. Powertec-i S serisi; yüzde 100 çalışma çevriminde 420A kaynak akımı üreten Powertec i420S ve yüzde 60 çalışma çevriminde 500A kaynak akımı üreten Powertec i500S güç üniteleri ile temel kullanımlar için LF-52D ve zorlu uygulamalar için gelişmiş LF-56D tel sürme ünitelerinden oluşuyor. Coolarc 26 su soğutma ünitesi seçeneğine sahip olan yeni seri ürünler; çelik, paslanmaz çelik, düşük alaşımlı çelik ve alüminyum karakteristiğine sahip malzemelerin kaynağında ideal bir performans sunuyor.

Profesyonel kaynakçılığın geleceğini şekillendiriyor
Modern invertör teknolojisine sahip Powertec-i S ürün serisi, profesyonel kaynakçılığın geleceğini şekillendiriyor. Çok çeşitli testlere (Lincoln Electric True HD) tabi tutulan, özel olarak tasarlanmış ve sağlam bir yapıya sahip bu ürünler, en zorlu çevre ve üretim koşullarında bile çalışmaya hazır. Ürünler özellikle; ağır imalat, inşaat, nakliye, gemi yapımı ve açık deniz endüstrileri için özel olarak üretiliyor.
Her ayrıntısıyla etkin ve ergonomik olan Powertec-i S serisi ürünler; çeşitli konfigürasyon sistemleri, ayrı tel besleme üniteleri, kolay anlaşılır ekran arayüzü (7” renkli TFT), özel aksesuarları ve diğer birçok özelliğiyle tüm endüstriyel kaynak ihtiyaçlarını karşılarken, kaynak becerilerini de geliştiriyor.
Yüzde 100 çalışma çevriminde 420A kaynak akımı üreten Powertec i420S ve yüzde 60 çalışma çevriminde 500A kaynak akımı üreten Powertec i500S, yeni ergonomik tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Eldivenle bile zahmetsizce kavrama ve pratik tutuş imkânı veren bu üniteler, kablo yönetim seçeneği ve kaldırma halkalarıyla da tüm kaynak sisteminin kolayca taşınmasını sağlıyor. Üniteler ayrıca; güç ünitesi üzerinde tel besleme ünitesinin dönmesini ve herhangi bir konuma ayarlanmasını sağlayan döndürme tertibatını kapsıyor.

Performansı ile dikkat çekiyor
Oldukça güvenilir, stabil ve ağır hizmet tipi yapıya sahip olan yeni üniteler; ark başlatma, ark kararlılığı ve ark dinamiğinde sunduğu performansla dikkat çekiyor. Lincoln Electric Türkiye’nin yeni ürün serisi, tel besleme teknolojisinde de son trendleri takip ediyor. Ürünlerin tel besleme üniteleri, sağlamlığı ve hassaslığı ile öne çıkarken; çeşitli tel tipleri için de son derece kararlı tel besleme sağlıyor.
Temel kullanımlar için LF-52D ve zorlu uygulamalar için LF-56D tel sürme üniteleri ise, endüstriyel tasarımlarıyla her yerde kullanıma hazır. IP23 güvenlik sınıfı, silikonla doldurulmuş güç kartlarına sahip olan üniteler yapısal plastik içermiyor. En iyi dinamiği ve minimum sıçramayı sağlamak için kaynak işlemi (GMAW/FCAW veya SMAW) seçimi ve koruyucu gaz tipi açısından optimize edilmiş kaynak özelliklerini de barındıran tel sürme üniteleri, kolay ve anlaşılır içeriği ile dikkat çekiyor.
Coolarc 26 su soğutma ünitesi seçeneğine sahip Powertec-i S serisi, su soğutmalı torçlar için tasarlanan bağımsız geri beslemesi ile ideal bir performans sunuyor. Soğutma sıvısı filtresi soğutma sıvısını temiz tutarken; soğutma sıvısı seviyesinin daha iyi görülebilmesi için rezervuarın içinde LED ışıklar bulunuyor. Ayrıca, torcun korunması amacıyla içeride akış sensörü yer alıyor. Coolarc 26, tamamen güç kaynağı tarafından kontrol ediliyor. Bu da, daha iyi enerji tasarrufu ve daha uzun hizmet ömrü sunuyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ