Makine Haber

Şahin: “Doğalgazlı jeneratörümüz yakıt maliyetini yüzde 70 düşürüyor”

Endüstriyel motorda yüzde 100 Türk tasarım ve üretim markası olduklarının altını çizen Erin Motor Genel Müdürü Ersin Şahin, konutlardaki doğalgaz hattıyla bile rahatlıkla kullanılabilen doğalgazlı jeneratörlerinin yakıt maliyetini yüzde 70 azalttığını ifade etti.

Şahin: “Doğalgazlı jeneratörümüz yakıt maliyetini yüzde 70 düşürüyor”

Erin Motor, 12-15 Mart 2019 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan 27. WIN Eurasia Fuarı’na katılarak ürünlerini sergileyecek. 6. Hall, D105 numaralı standında firma; dizel motor, marin motor ve doğalgazlı jeneratörünü tanıtacak.
Erin Motor Genel Müdürü Ersin Şahin, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmelerde şunları söyledi: “360 derece imalat sanayisini içinde barındıran fuar, bu sene 22 ülkeden ziyaretçiyi ağırlayacak. Yüzde 30’u yabancı olmak üzere 2 binden fazla katılımcının yer alacağı WIN Eurasia’ya katılmak, ihracatımızı hızlandırmak adına büyük bir önem taşıyor. Etkinlik, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde hayata geçen ‘Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı’ ile bu sene daha da anlam kazanıyor. Şu an itibari ile sınırlı sayıda firmamızın ürettiği sınırlı sayıdaki güçlerdeki yerli ürünü olan ülkemiz, 3 yıllık bir gelecekte 10kW ile 1.000kW aralığında, yerli tasarım ve yerli üretim içten yanmalı endüstriyel motor gamına sahip olacak. Bu; yılda yaklaşık olarak 3 milyar dolar değerinde içten yanmalı motor ithalatı yapan ülkemiz adına oldukça önemli bir gelişme. Bu durum aynı zamanda, savunma sanayii başta olmak üzere birçok sektörün gelişmesine sebebiyet verecek ve yurt dışına olan bağımlılığımızı da ortadan kaldıracak.”

“Dünyanın önde gelen motorları ile rekabet edecek seviyede”
Ürün gamlarının; fonksiyonel, ergonomik, emisyonları dünyaca tespit edilen sınırlar içinde, çevre dostu ve 10 bin saat servis ömrüne sahip olduğunu kaydeden Şahin, ürünlerin aynı zamanda, yakıt ekonomisi ve satış fiyatıyla da dünyanın önde gelen motorları ile rekabet edebilecek seviyede tasarlandığını aktardı. Şahin, “Dizel motorumuzun yakıp tüketimi, aynı güç aralığındaki rakiplerimizden genel olarak yaklaşık yüzde 20 daha az. Türkiye’de bir ‘ilk’ olma özelliğini taşıyan ve Ar-Ge merkezimizde geliştirdiğimiz doğalgazlı motorumuz ise konutlarda rahatlıkla kullanılabilir. Doğalgazlı jeneratörümüz de, dizele göre yüzde 70 oranında yakıt tasarrufu sağlıyor. Yine dizele göre yüzde 30 daha az gürültü salınımı ve en önemlisi sıfır emisyon salınımı olan doğalgazlı jeneratörümüz, doğalgaz dağıtım ağlarındaki hat basıncıyla çalışıyor” diye konuştu.

“Pek çok alanda rahatlıkla kullanılabiliyor”
Ürettikleri endüstriyel dizel motorların; marin motor, zirai sulama amaçlı motopomp, inşaat makineleri, kar küreme araçları ve kompresörler gibi pek çok alanda da rahatlıkla kullanılabildiğini bildiren Ersin Şahin, “Ucuz ve kalitesiz Uzak Doğu ürünlerinin ithalatının önüne geçerken; Avrupa’dan gelen pahalı markalara karşılık fiyat avantajı sağlamayı hedefliyoruz. Ürettiğimiz tüm motorlar, 10 bin saati aşkın süre ömür testlerine tabi tutuldu. Bu testlere, -18 ºC soğuk ve +55 ºC sıcak çalıştırma testleri de dâhil” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ