Makine Haber

Sabancı Holding’de Sanayi Grup Başkanı belli oldu

Sabancı Holding’de Sanayi Grup Başkanlığı’na 1 Nisan itibarı ile Brisa CEO’su Cevdet Alemdar atandı. Holding bünyesine 1993 yılında katılan Alemdar, 80’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştiren Brisa’nın 2017’den beri CEO’luğu görevini yürütüyordu.

Sabancı Holding’de Sanayi Grup Başkanı belli oldu

Sabancı Holding’de Cenk Alper’in CEO olarak göreve başlaması sonrası boşalan Sanayi Grup Başkanlığı’na Brisa CEO’su Cevdet Alemdar atandı. Alemdar, 1 Nisan 2020 tarihi itibarı ile görevine başladı.
Alemdar’ın 27 yıldır Sabancı Holding bünyesinde çeşitli görevlerde bulunduğunu ifade eden Sabancı CEO’su Cenk Alper, “Cevdet Alemdar, Sabancı Holding kültürüne sahip, topluluk şirketlerimizin çeşitli kademelerinde üstlendiği her sorumluluğu başarı ile sürdüren bir isim. Onun sahip olduğu yerel ve uluslararası deneyimin ve vizyonun, Sabancı Topluluğu’nun en güçlü geni olan sanayicilikte gelecek vizyonumuza çok güçlü bir katkı yapacağına inanıyorum” diye konuştu.

Cevdet Alemdar kimdir?
1992 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Cevdet Alemdar, İşletme Yüksek Lisans derecesini (MBA) 2000 yılında Sabancı Üniversitesi’nden aldı. Sabancı Holding bünyesine 1993 yılında katılan Cevdet Alemdar, sırasıyla; Beksa, Sakosa, Kordsa ve Temsa İş Makinaları’nda görev aldı. Alemdar, söz konusu süre içinde; Türkiye’de inşaat ve üretim sektörlerine yönelik tel ürünleri yatırımları, Brezilya, Tayland ve Çin’de Kordsa’nın lastik endüstrisine yönelik yurt dışındaki iştiraklerinin fabrika genel müdürlükleri, Güney Amerika ve Asya Pasifik bölgelerinin satış ve pazarlama liderliklerini yaptı. Kordsa’nın Teknoloji ve Pazar Geliştirme Başkan Yardımcısı olarak teknik tekstil ve lastik alanlarında Ar-Ge ve inovasyon liderlikleri yapan Alemdar, 2013’ten itibaren, Temsa İş Makinaları’nın Komatsu İş makinaları üzerine Volvo Kamyon distribütörlüğünü de alarak büyümesi sırasında Genel Müdürlük yaptı. 2017 yılından beri Brisa’nın CEO’luğu yapan Alemdar, bir süre daha Sanayi Grup Başkanlığı ile birlikte söz konusu görevini de sürdürecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ