Makine Haber

Rockwell Automation yeni bir satın almaya imza attı

Rockwell Automation, sanayi şirketlerinin dijital dönüşümü konusunda uzmanlaşmış; yaşam bilimleri, tüketici ürünleri ve endüstriyel yüksek teknoloji alanlarında güçlü bir müşteri tabanına sahip olan ABD merkezli halka kapalı Kalypso LP’yi satın almak üzere anlaşma imzaladı.

Rockwell Automation yeni bir satın almaya imza attı

Rockwell Automation, sanayi şirketlerinin dijital dönüşümü konusunda uzman bir şirket olan Kalypso LP’yi satın adlı. Müşteri onay ve koşullarına da tabi olan satın alma işleminin 2020 yılının bahar aylarında tamamlanması bekleniyor. Kalypso; ürün tasarımı ve ürün geliştirme, üretim yönetimi ve müşteri hizmet modellerinin dönüşümünü sağlayan her türlü danışmanlık, dijital inovasyon, kurum teknolojileri ve iş süreç yönetim hizmetleri sağlıyor.

Kulaszewicz: “Stratejik büyüme hedeflerimize ulaşmamızı destekleyecek”
Satın alma ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Rockwell Automation Kontrol & Çözümlerinden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Frank Kulaszewicz, “Kalypso’nun deneyimli danışman ve teknolojist kadrosu, dijital değer zinciri genelindeki uzmanlığı ve büyüme açısından büyük önem taşıyan sektörlerdeki müşteri tabanı; müşterilerimizin Connected Enterprise yolculuğunu daha da hızlandırmamızı sağlayacak ve Rockwell Automation’un Bilişim Çözümleri ve Bağlı Hizmetler (Connected Services) iş kollarındaki iki haneli stratejik büyüme hedeflerine ulaşmasını destekleyecek” diye konuştu.

Young: “Büyük bir heyecan duyuyoruz”
Kalypso CEO’su George Young ise, satın almaya ilişkin yaptığı değerlendirmede şunları aktardı: “Rockwell Automation’ın bir parçası olarak, kurum yazılım danışmanlığı ve bilişim mimarisi ürün ve hizmetlerini geliştirmekten; müşterilerimizin daha iyi ürünler keşfedebilmek, geliştirebilmek, üretebilmek ve satabilmek için dijital inovasyonun gücünü kullanmalarına yardımcı olma yetkinliklerimizi güçlendirmekten büyük bir heyecan duyuyoruz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ