Makine Haber

Rockwell Automation, siber güvenlikteki uzmanlığını güçlendiriyor

Rockwell Automation, Avnet’in satın alınmasıyla birlikte dünya genelinde sağladığı IT/OT siber güvenlik hizmetlerini güçlendirecek. Satın alma işleminin müşteri onay ve koşullarına da bağlı olarak 2020 yılının ilk aylarında tamamlanması bekleniyor.

Rockwell Automation, siber güvenlikteki uzmanlığını güçlendiriyor

Rockwell Automation, 20 yıldır siber güvenlik alanında hizmet veren İsrail merkezli halka kapalı siber güvenlik sağlayıcısı Avnet Date Security LTD’yi satın almak için anlaşma imzaladığını duyurdu. Avnet, IT/OT alanında değerlendirmeden penetrasyon testine, ağ & güvenlik çözümlerinden bütünleşik IT/OT hizmetlerinin eğitimine varana kadar her türlü siber hizmet ve çözümü sağlıyor.

Kulaszewicz: “Portföyümüzün genişlemesini hızlandıracak”
Konu hakkında değerlendirmelerde bulunan Rockwell Automation Kontrol Ürün & Çözümlerinden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Frank Kulaszewicz, “Avnet’in hizmet, eğitim, araştırma ve yönetim çözümleri dünya genelinde çok daha fazla müşteriye hizmet vermemizi sağlayacak. Ayrıca, satın alma hızla gelişen pazardaki portföyümüzün genişlemesini de hızlandıracak” diye konuştu.
Siber güvenliğin Rockwell Automation’ın en hızlı büyüyen iş kollarından biri olduğunu aktaran yetkililer, şunları söylediler: “İmalat sanayii evrimleştikçe ve her zamankinden daha bağlantılı hale geldikçe, geleneksel fiziksel güvenlik stratejileri üretim operasyonlarını korumak konusunda artık yetersiz kalıyor. Müşterilerimizin proaktif siber güvenlik stratejileri geliştirmesine, bu stratejileri sürdürmelerine ve iyileştirmelerine yardımcı olmak için geniş kapsamlı hizmet ve çözümler sunuyoruz. Avnet ekibinin bu konudaki bilgi ve deneyimi, dünya çapında IT/OT siber ve ağ uzmanlığımızı genişleterek, Rockwell Automation’ın Bilişim Çözümleri ve Bağlı Hizmetler (Connected Services) birimleri için belirlediği iki haneli büyüme stratejik hedeflerine ulaşmasını destekleyecek.”

Cohen: “Büyük bir heyecan duyuyoruz”
Avnet CEO’su Igal Cohen ise, satın almaya ilişkin yaptığı açıklamada, “Rockwell Automation’ın bir parçası olarak, hâlihazırda güçlü olan siber güvenlik ürün ve hizmetlerini genişletmekten büyük bir heyecan duyuyoruz” dedi.
Mevcut müşterilerine hizmet vermeye devam edeceklerini ve anlaşma ile çok daha geniş bir müşteri kitlesine ulaşabileceklerini ifade eden Cohen, sözlerini şöyle devam tamamladı: “Tutkumuz ve misyonumuz; her zaman olabildiğince fazla şirketin verisini iç ve dış tehditlere karşı korumak olmuştur.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ