Makine Haber

Rockwell Automation, River Robotics #8079’a sponsor oldu

Rockwell Automation, öğrencilerin gelişimlerine destek olmaya devam ediyor. Kısa süre önce İstanbul Teknik Üniversitesi Kontrol ve Otomasyon Kulübü (OTOKON) ile bir araya gelen şirket, Özel Irmak Okulları Robotics Takımı River Robotics #8079’a da sponsor oldu.

Rockwell Automation, River Robotics #8079’a sponsor oldu

Endüstriyel otomasyon ve dijital dönüşüm alanında dünyanın önde gelen kuruluşlarından Rockwell Automation, ‘Zeka İçin Spor’ sloganıyla dünyanın farklı ülkelerinde yaklaşık 30 yıldır düzenlenen robot yarışması FRC Dünya Şampiyonası’na katılmaya hak kazanan River Robotics #8079’a sponsor oldu.
Gençlerin dijitale olan bakışlarını ve yaklaşımlarını değiştirmek istediklerini ifade eden Rockwell Automation Türkiye İç Satış Uzmanı Barış Danabaş, “Üniversitelerden tüm seviyelerdeki okullara ulaşmaya; robotları, teknolojiyi ve geleceğin dünyasını onlara anlatmaya çalışıyoruz. Bu doğrultuda First Robotics Competition (FRC) Türkiye temsilcisi ile iletişime geçtik. Onlar da bizi Özel Irmak Okulları Robotics Takımı River Robotics #8079 takımı ile tanıştırdılar. Takım kendilerini anlatan bir sunum gerçekleştirdi. Biz de, gençlerin teknolojiye olan inançlarından ve heyecanlarından etkilenerek onlara destek olduk” dedi.

“Robotların dünyasını en ince detayına kadar öğrencilere anlattık”
İstanbul Teknik Üniversitesi Robot Takımı ve River Robotics Takımı ile online bir buluşma gerçekleştirdiklerini ve tecrübelerini paylaştıklarını anlatan Danabaş, şöyle konuştu: “Robotlar hakkındaki soru ve merak ettiklerini videolarla bizlerle paylaştılar ve biz de teknik ekibimizle robotların dünyasını en ince detayına kadar öğrencilere anlattık. Teknik bilgi paylaşımının yanı sıra, online sunum çalıştayı ve teknik sunum becerileri eğitimi düzenledik. Takımlara eğitim ve geri bildirimlerimiz ile onların sunum yeteneklerinin ve iletişim becerilerinin gelişimine katkı sağladık. Ayrıca, 2021 sezonunda yer alan Innovation Challenge Yarışması’nda; öğrencilerin geliştirdikleri iş modeli ve sunum hakkında satış, pazarlama ve teknik ekip yöneticilerimiz tecrübelerini öğrencilerle paylaştı. Takım bizim geri dönüş ve görüşlerimizle yurt dışına başarılı bir sunum gerçekleştirdi.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ