Makine Haber

Rockwell Automation, endüstriyel siber güvenlik hizmetleri sağlayıcısı Oylo’yu satın aldı

Rockwell Automation, Barselona merkezli endüstriyel siber güvenlik hizmetleri sağlayıcısı Oylo’yu satın aldığını açıkladı. Oylo’nun OT siber güvenlik uzmanlığı, yakın zamanda gerçekleşen Avnet Data Security satın almasıyla kazanılan IT siber güvenlik uzmanlığını tamamlayıcı nitelikte.

Rockwell Automation, endüstriyel siber güvenlik hizmetleri sağlayıcısı Oylo’yu satın aldı

Endüstriyel otomasyon ve dijital dönüşüm alanlarının dünya çapında önde gelen kuruluşlarından Rockwell Automation, Barselona-İspanya merkezli endüstriyel siber güvenlik hizmetleri sağlayıcısı Oylo’yu satın aldı. Oylo, geniş bir yelpazede endüstriyel kontrol sistemleri (ICS) için siber güvenlik servisleri ve çözümleri tedarik ediyor. Şirketin hizmet verdiği konular arasında; ön değerlendirme çalışmaları yapmak, anahtar teslim uygulamalar, siber güvenlik proje yönetim hizmetleri ve siber vakaya cevap verebilme yer alıyor.
Satın alma işlemi, Rockwell Automation’ın alanının en iyi siber güvenlik hizmet ve çözümlerini sağlama hedefini ortaya koyuyor. Oylo’nun OT siber güvenlik uzmanlığı, yakın zamanda gerçekleşen Avnet Data Security satın almasıyla kazanılan IT siber güvenlik uzmanlığını tamamlayıcı nitelikte. Oylo’nun Rockwell Automation’a katılması, hızla değişen pazarda küresel teslimat yetkinliklerini hızlandırıyor ve sanayi için mevcut siber güvenlik hizmetlerini genişletiyor.

Kulaszewicz: “Daha kapsamlı bir siber güvenlik stratejisine sahip olmak hayati bir önem taşıyor”
Rockwell Automation Yaşam Döngüsü Hizmetler’den Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Frank Kulaszewicz, konuyla ilgili şunları söyledi: “Bağlı ve akıllı aygıtlar fabrika katına girdikten sonra, endüstriyel operasyon teknolojileri (OT) ve bilişim teknolojileri (IT) genelinde daha kapsamlı bir siber güvenlik stratejisine sahip olmak her zamankinden daha hayati bir önem taşıyor. Müşterilerimizin Connected Enterprise yolculuğundaki başarısı için çalışmaya devam ediyoruz. Oylo’nun alanındaki derin uzmanlığı, Rockwell Automation’ın bu uzmanlığı dünya genelinde sunabilme yetkinliğini daha da hızlandıracak.”

Monte: “Hizmetlerimizi dünya genelinde birçok kuruma ulaştıracağız”
Oylo CEO’su Eduardo Di Monte ise, “Sadık müşterilerimize ve partnerlerimize hizmet etmeye devam edecek olmanın ve hizmetlerimizi dünya genelinde birçok kuruma ulaştıracak olmanın heyecanını yaşıyoruz” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ