Makine Haber

Rockwell Automation, Cisco Cyber Vision ile tehdit tespiti hizmetlerini genişletiyor

Rockwell Automation ile Cisco arasında uzun bir süredir devam eden iş ortaklığı, şirketin Cisco’nun Cyber Vision çözümünü mevcut LifecycleIQ Services portföyündeki siber güvenlik tehdit tespiti tekliflerine katmasıyla müşterilerine değer sağlamanın yeni yollarını hayata geçiriyor.

Rockwell Automation, Cisco Cyber Vision ile tehdit tespiti hizmetlerini genişletiyor

Rockwell Automation ve Cisco, günümüzün hızla gelişen endüstriyel siber güvenlik tehditleriyle mücadele etmek için IT ve OT ekiplerini bir araya getiriyor. Rockwell Automation ile Cisco arasında uzun süredir devam eden iş ortaklığı, şirketin Cisco’nun Cyber Vision çözümünü mevcut LifecycleIQ Services portföyündeki siber güvenlik tehdit tespiti tekliflerine katmasıyla müşterilerine değer sağlamanın yeni yollarını hayata geçiriyor.
10 yıldan uzun süredir birlikte çalışan iki şirketin, bilgi teknolojisi (IT) ve operasyonel teknoloji (OT) alanlarının giderek daha da yakınlaştığını birçok firmadan önce fark ettiğini aktaran yetkililer, “Bu yakınlaşma dijital dönüşüm için son derece gerekli. Ancak birbiriyle etkileşimde olmayan ağlar, siber güvenlik tehditleri, beceri yetersizlikleri, yüksek hacimli üretim verilerinin ve çözümlerinin varlığı gibi çok sayıda zorluğu da beraberinde getiriyor. Sektör lideri şirketler Connected Enterprise oluşturma yolunda ilerlerken, karşılaştıkları bu zorlukları aşmak için ortaklaşa geliştirilen mimariler, hizmetler ve ürünler sunmak üzere birlikte çalıştılar” dediler.

“Endüstriyel operasyonlarda sürekliliği, esnekliği ve güvenliği garanti ediyor”
IT sistemleri, bulut alt yapılar ve endüstriyel ağlar arasında giderek derinleşen entegrasyonun, dijitalleşmenin önünde engel haline gelen güvenlik sorunları yarattığını ifade eden yetkililer, şöyle konuştular: “Güvenli alt yapılar oluşturmak ve güvenlik politikalarının hayata geçirilmesini sağlamak amacıyla endüstriyel kontrol sistemlerinde tam görünürlük sunan Cyber Vision ise, bu özellikleriyle endüstriyel operasyonlarda sürekliliği, esnekliği ve güvenliği garanti ediyor. Cyber Vision çözümünün LifecycleIQ Services tehdit tespiti tekliflerine alınmasıyla birlikte; Cisco çözümlerine sahip, ağları sıfırdan kurulacak veya Cisco ağ alt yapılarını güncelleyecek olan müşteriler için benzersiz bir anahtar tabanlı mimari kullanıma sunuldu.”

Rapko: “Heyecan duyuyoruz”
Rockwell Automation Portföy ve İşletme Yönetimi-Müşteri Destek ve Bakım (CSM) Direktörü Angela Rapko ise, konu hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Cisco ile stratejik ortaklık tekliflerimizi büyütmeye devam etmekten heyecan duyuyoruz. Ortaklığımız; IT ağları oluşturma ve güvenliğini sağlama konusunda dünya lideri olan Cisco’nun deneyimini Rockwell Automation’ın endüstriyel otomasyon ve OT alanındaki küresel liderliğiyle buluşturuyor. Cisco Cyber Vision çözümünün siber güvenlik tehdit tespiti hizmetleri portföyümüze eklenmesi, Rockwell Automation ve Cisco ekosistemleri arasındaki entegrasyonu özellikle siber güvenlik alanında genişleterek müşterilerimize fayda sağlayacak.”

Butaney: “Operasyonlarını güvence altına almalarını kolaylaştırıyoruz”
Cisco Cyber Vision çözümünün Rockwell Automation’ın tehdit tespiti portföyüne eklenmesinin, müşterilerinin endüstriyel operasyonlarındaki siber güvenliği sağlamlaştırmalarına yardımcı olmaya yönelik ortak taahhütlerinin bir örneği olduğunu kaydeden Cisco IoT Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Vikas Butaney de, “Cyber Vision sayesinde siber güvenliği endüstriyel ağların ayrılmaz bir parçası haline getirerek, müşterilerimizin ticari açıdan kritik önemi olan operasyonlarını geniş kapsamlı bir şekilde güvence altına almalarını kolaylaştırıyoruz” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ