Makine Haber

RobotStudio, Scara robotlarını bilgisayardan kontrol etme yeteneğine sahip olarak genişliyor

Robot Control Mate; kullanıcıların bilgisayarlarından robotları çalıştırabilmesini, öğretmesini ve kalibre edebilmesini sağlayan, bir Scara robotunun hareketlerini kontrol etmeyi kolaylaştıran RobotStudio’ya eklenen yeni bir eklenti.

RobotStudio, Scara robotlarını bilgisayardan kontrol etme yeteneğine sahip olarak genişliyor

ABB

ABB, popüler Scara robotlarının kullanımını; kullanıcılara ABB’nin simülasyon ve çevrimdışı programlama yazılımı RobotStudio aracılığıyla bilgisayarlarından devreye alma ve kontrol etme yeteneği sağlayarak kolaylaştırdı.
Robot Control Mate; kullanıcıların bilgisayarlarından robotları çalıştırabilmesini, öğretmesini ve kalibre edebilmesini sağlayan, bir Scara robotunun hareketlerini kontrol etmeyi kolaylaştıran RobotStudio’ya eklenen yeni bir eklenti. ABB’nin çevrimdışı programlama yazılımı, ilk kez bir robotun fiziksel hareketlerini gerçek zamanlı olarak kontrol etmek için kullanılabilir. Robot Control Mate ayrıca, bir FlexPendant olmadan robot programlayabilmeyi mümkün kılıyor. Robot Control Mate, ilk olarak IRB 910INV tavana monte edilmiş robotta sunulacak ve gelecekte ABB’nin portföyündeki diğer robotları için piyasaya sürülecek.

Sektörün önde gelen PC tabanlı çözümü
RobotStudio; kurulum öncesi programlama, yapılandırma ve sanal devreye alma yapabilmek için sektörün önde gelen PC tabanlı çözümüdür. ABB’nin RobotStudio simülasyon programı; bir üretim hattında tam bir dijital fiziksel varlık veya sistem ikizi sunmaktadır. Çevrimdışı programlama aracı, gerçek bir üretim hattına müdahale etmeden; sanal bir 3D ortamda eksiksiz bir robot kurulumu oluşturabilmeyi, simüle edebilmeyi ve test edebilmeyi sağlıyor. Bu; yeni üretim hatlarının daha hızlı kurulabileceği ve devreye alma sırasında sürprizler olmaksızın tam hıza çıkabileceği anlamına geliyor.

Hung: “Stratejimizin önemli bir parçası”
Konu hakkında değerlendirmelerde bulunan ABB Küçük Robotlar Global Ürün Müdürü Darren Hung, şunları söyledi: “Kurulum, programlama ve operasyon veya robotları kolaylaştırmak, stratejimizin önemli bir parçası. Çünkü bu durum; müşterilerimizin gerekli olan yetenek eksikliklerini dengelemek ve KOBİ’lerin yeni robot kullanıcıları olmalarına yardımcı olmak da dâhil olmak üzere birçok avantaj sunuyor. Yeni Robot Control Mate fonksiyonunun RobotStudio’ya eklenmesiyle, artık robotik otomasyon çözümleri kurmak daha da kolay hale getirirken; kullanıcılar robotlarını dizüstü bilgisayarlarından kullanma esnekliğinin tadını çıkarabilirler.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ