Makine Haber

Robotların hızlı ve kolay bir şekilde üretime entegre edilmesini sağlayan çözüm

Kuka.AppTech çözümü, robotların hızlı ve kolay bir şekilde üretime entegre edilmesini sağlıyor. Yapı kasası prensibine göre oluşturulan programlama konsepti, hızlı ve kolay bir çalıştırma imkânı sunuyor. Bir kütüphanede olduğu gibi, Kuka.AppTech çözümünde de en bilinen hareket rotaları ve süreçler kaydedilmiş durumda.

Robotların hızlı ve kolay bir şekilde üretime entegre edilmesini sağlayan çözüm

Kuka

Parça işlemleri, kaynak yapımı, yapıştırma ve ölçüm: Robotların endüstriyel üretimde üstlendikleri görevler oldukça çok yönlü. Buradaki zorluk ise şu: Her çalışma adımı, robota önceden yazılım talimatıyla öğretilmeli. Kuka.AppTech yazılımı sayesinde, bir çalışma adımının programlanma işlemi minimum seviyeye indirilebiliyor. Bir kütüphanede olduğu gibi, Kuka.AppTech çözümünde de en bilinen hareket rotaları ve süreçler kaydedilmiş durumdadır ve böylelikle, gerektiğinde hızlıca ulaşılabilmekte ve müşteriye özel proseslere entegre edilebilmektedir.

Kısa öğrenme süresi sayesinde hızlı devreye alma
Kullanıcılar, standart hareketleri manuel olarak programlamak yerine, önceden hazırlanmış modüllerden robot görevlerini Kuka.AppTech sayesinde oluşturabilirler. Böylelikle hem zamandan tasarruf eder, hem de derinlemesine bir programlama bilgisine ihtiyaç duymazlar. Robotların çarpışmaması ve görevlerini yaparken birbirlerini engellememeleri için, yazılımda kalıp olarak belirlenmiş rutinler mevcuttur. Bu şekilde, örneğin robotları arasında bir çarpışma önlenebilmektedir.

Wanka: “Daha az programlama tecrübesi gerekiyor”
“Özellikle küçük ve orta seviyede işletmeler, proseslerini robotların yardımıyla otomatik hale getirmek için büyük bir potansiyele sahipler” diye konuşan Kuka Uygulama Programlama Bölümü Müdürü Wolfgang Wanka, şunları aktardı: “Fakat çoğunlukla programlama bilgisinin olmaması bu adımı engellemektedir. Kuka.AppTech sayesinde bu engeli kaldırıyoruz. Kalıp birikimi sayesinde daha az programlama tecrübesi gerekmekte ve robotlar da yeni görevlere daha hızlı ve kolay bir şekilde uyarlanabilmektedir. Yazılım paketi aynı zamanda birçok fonksiyona erişim imkânı da sağlamaktadır. Belirli uygulama alanları böylelikle önceden konfigüre edilebilmekte ve karmaşık bir sisteme entegre edilebilmektedir.”

Müşteriye özel uyarlamalar için daha fazla zaman
Kuka.AppTech sadece acemi robot kullanıcılara yönelik değil; kütüphane, entegrasyon ortakları veya başarılı programlayıcılar için de uygun. Böylelikle, standart rutinler kısa sürede uyarlanabilmekte ve müşteriye özel uyarlamalar ve hassas işlemler için daha fazla zaman kalmaktadır. Yazılım aynı zamanda, özel bir programlama bilgisine gerek olmadan Kuka robotlarının entegre edilebilmesini mümkün kılmaktadır. Aynı zamanda, Kuka’nın dünya çapındaki ortaklar ağı sayesinde her zaman profesyonel yardım alınması da mümkün. Bu yardımlara, Kuka uygulama programlayıcıların Kuka.AppTech desteğiyle sunduğu profesyonel programlama hizmetleri de dâhil.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ