Makine Haber

Robotikler için tam uyumlu tahrik sistemleri

İster yüksek dinamik, isterse hassas konumlandırmaya ihtiyaç duyulsun; 25 milyondan fazla olası mikro tahrik, optik, manyetik veya mutlak kodlayıcı kombinasyonuna sahip geniş ürün yelpazesi ve çeşitli arayüzlere sahip hız ve hareket kontrolörleri ile Faulhaber müşterilerine en uygun çözümü sunuyor.

Robotikler için tam uyumlu tahrik sistemleri

Faulhaber

Robotların olmadığı bir dünya günümüzde artık mümkün değil. Faulhaber’ın robotikler için tam uyumlu tahrik sistemleri, sağlam ve kompakt tasarımları, dayanıklılıkları ve performansları ile dikkat çekiyor. Bu özelliklerinden dolayı tahrik sistemleri; kanalizasyon robotları ve uzaktan kumandalı manipülatörlerden taşıma ve lojistik için robotlara, cerrahi uygulamalara veya protezlere kadar çok çeşitli uygulamalarda kullanılabilmektedirler. İster yüksek dinamik, isterse hassas konumlandırmaya ihtiyaç duyulsun; 25 milyondan fazla olası mikro tahrik, optik, manyetik veya mutlak kodlayıcı kombinasyonuna sahip geniş ürün yelpazesi ve çeşitli arayüzlere sahip hız ve hareket kontrolörleri ile şirket, müşterilerine en uygun çözümü sunuyor. İlaveten bu teknolojik yapım kiti, uygulamaya özel taleplerin gerçekleştirildiği bir temel alan sunuyor ve böylelikle robotik teknolojisinin daha da evrimleşmesini kolaylaştırıyor.

Basınçlı hava olmadan tutuş
Geçmişte hem hızlı, hem de güçlü olan küçük tutucular her zaman pnömatikti. Çünkü, basınçlı havayla büyük miktarlarda basınç neredeyse herhangi bir gecikme olmaksızın iletilebilir. Ancak, pnömatik için gerekli olan ayrıntılı alt yapı bugün artık gerekli değildir. Mekatronik kavrama sistemleri, yalnızca 22 mm çapa sahip fırçasız DC motorlar ve entegre hareket kontrolörü sayesinde artık pnömatik benzerlerinin performansına kolayca ulaşabiliyor.

Yer altında veya depoda tam uyumlu çözüm
Mikro tahrikler kanalizasyon sistemlerinde de kullanılabilmektedirler. Sadece 15 mm çapında DC motorlar ve muayene robotlarına monte edilmiş değerli metal komutasyon sistemi, günlük kullanımda ne kadar sağlam ve bununla birlikte aşırı yük ve şok dirençli olduklarını gözler önüne seriyorlar. Küçük tahrikler bu özelliklerini lojistikte de kanıtlıyorlar. Bu endüstride; ürünlerin depolanması, geri alınması ve sevkiyat için hazırlanmasıyla ilgili artan sayıda iş adımı akıllı robotlar tarafından gerçekleştirilmektedir. Bir lojistik robotta kullanılan bir kaldırma kolonu ve kavrayıcıdan oluşan tipik bir ünite, örnek vermek gerekirse; entegre hareket kontrolörüne ve planet dişli kafasına sahip fırçasız DC servo motorlardan oluşan bir tahrik ünitesi içerir. Kaldırma kolonunda kullanıldığında bu kombinasyon, sabit yük değişiklikleri ile sürekli çalışma sırasında depolama veya geri alma sırasında hassas konumlandırma sağlar. Küçük Faulhaber tahrik sistemleri, böylelikle robotik biliminin neredeyse tüm alanlarında temsil edilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ