Makine Haber

River Robotics #8079 takımı, Amerika’da Türkiye’yi temsil edecek

River Robotics #8079 takımı, dünyanın farklı ülkelerinde 29 yıldır düzenlenen ve en prestijli robot yarışmalarından biri olarak gösterilen FRC İstanbul Regional Robot Turnuvası’ndan Şampiyonluk Kupası ve iki ödülle dönerek, FRC Dünya Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil etme hakkı kazandı.

River Robotics #8079 takımı, Amerika’da Türkiye’yi temsil edecek

Yapı Merkezi’nin Ana Sponsoru olduğu Özel Irmak Okulları Robotics Takımı River Robotics #8079, ‘Zeka İçin Spor’ sloganıyla dünyanın farklı ülkelerinde 29 yıldır düzenlenen FRC İstanbul Regional Robot Turnuvası’nda Şampiyonluk Kupası’nı aldı. En prestijli robot yarışmalarından biri olarak gösterilen etkinlik, 5-8 Mart 2020 tarihleri arasında İstanbul Ülker Arena’da gerçekleştirildi.
River Robotics #8079, aynı turnuvada Highest Rookie Seed ve Rookie All Star ödüllerine de lâyık görülerek, yarışmadan bir şampiyonluk kupası ve iki ödülle döndü. Elde ettiği şampiyonlukla nisan ayında Amerika’nın Houston kentinde yapılacak olan FRC Dünya Şampiyonası’na katılma hakkı kazanan takım, söz konusu etkinlikte Türkiye’yi temsil edecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ