Makine Haber

Renault Trucks, koronavirüs arasını kademeli olarak sonlandırmaya hazırlanıyor

18 Mart tarihinden bu yana Fransa’daki fabrikalarında üretime ara veren Renault Trucks, çalışanlarının sağlığını ve güvenliğini koruma ilkesine sadık kalarak, fabrikalarında kademeli ve güvenli bir şekilde yeniden faaliyete başlamak için hazırlanıyor.

Renault Trucks, koronavirüs arasını kademeli olarak sonlandırmaya hazırlanıyor

Renault Trucks, karantina ve kısıtlama uygulamalarının başlangıcından beri üretimdeki geçici kesintiye rağmen, özellikle yedek parça tedarikini ve araç bakım-onarım hizmetlerini sürdürerek, müşterilerine mümkün olan seviyede hizmet vermeye devam etti. Şirket bu doğrultuda, toplum yaşamının sürekliliği için vazgeçilmez öneme sahip temel ihtiyaçlar, ilaç ve gıdaların taşınması gibi faaliyetlerin sürdürülmesine destek oldu.
Söz konusu sürecin ardından Renault Trucks, üretim faaliyetlerini yeniden başlatmak üzere gerekli hazırlıkları yapıyor. Fabrikaların yeniden faaliyete geçmesi kademeli olarak gerçekleştirilecek ve 23 Nisan 2020’de Vénissieux Motor Fabrikası ile başlayacak. Diğer Renault Trucks fabrikaları, özellikle Bourg-en-Bresse ve Blainville-sur-Orne montaj fabrikaları, gelecek haftalarda normal kapasitelerinin yüzde 25’i seviyesinde yeniden çalışmaya başlayacak. Faaliyetler, yavaş ve emin adımlarla yeniden başlayacak ve müşterilerin taleplerine, tedarikçilerin söz konusu süreçteki kapasitelerine ve diğer Volvo grubu fabrikaları ile olan senkronizasyona bağlı olarak birkaç haftaya yayılarak artırılacak.
Endüstriyel faaliyetlerin yeniden başlaması, öncelikle her tesise özel olarak uyarlanan sağlık protokollerinin uygulanmasına bağlı olacak. Soyunma odasından iş istasyonuna kadar çalışanların bulunduğu tüm alanlar, şirket hekimleri tarafından değerlendirildi ve virüs ile her tür temas riskinin ortadan kaldırılması hedeflendi.

Blin: “Kademeli bir yeniden başlangıç planlıyoruz”


Renault Trucks Başkanı Bruno Blin, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Üretim faaliyetleri, yalnızca sağlık koşulları kusursuz olursa yeniden başlayacak. Bundan taviz vermeyeceğiz. Dolayısıyla, kademeli bir yeniden başlangıç planlıyoruz. İlk dönemde üretim artışından önce; sağlık protokollerinin yanı sıra, tedarikçi ve lojistik zincirini test edeceğiz. Sektörümüzün yeniden faaliyete geçmesini desteklemek bizim sorumluluğumuz” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ