Makine Haber

Renault Grubu, yeni dönemde satış adetinden çok kâra odaklanıyor

Yılın üçüncü çeyreğinde elde ettikleri sonuçların ticari politikalarındaki değişimi yansıttığını ve artık satış adetinden ziyade kâra odaklandıklarını aktaran Renault Grubu CEO’su Luca de Meo, elde ettikleri sonuçların Renault Grubu’nun toparlanma planlarına dair kendilerine güven verdiğini ifade etti.

Renault Grubu, yeni dönemde satış adetinden çok kâra odaklanıyor

Renault Grubu’nun gelirleri, 2020’nin üçüncü çeyreğinde yüzde 8,2 oranında azalarak 10 milyar 374 milyon Euro oldu. Döviz kurları sabit kalsaydı düşüş yüzde 3,2 olacaktı. Grubun üçüncü çeyrekteki satışları ise, yüzde 6,1’lik düşüşle 806 bin 320 adet olarak gerçekleşti. Özellikle, Avrupa’da eylül ayında görülen pozitif ivme sayesinde grup satışlarındaki artış, yüzde 3 büyüyen pazarda yüzde 8’i buldu.
2020’nin üçüncü çeyreğinde küresel otomobil pazarında iyileşme eğilimi görüldü. Yılın ilk yarısındaki yüzde 28’lik düşüşe kıyasla, söz konusu dönemdeki düşüş yalnızca yüzde 4 ile sınırlı kaldı.
Renault Grubu, üçüncü çeyrekte 806 bin 320 araç satışı gerçekleştirdi. Şirketin satışları, 2019’un aynı dönemine göre yüzde 6,1 oranında azaldı. Renault Grubu, yüzde 178 ile çok güçlü bir toparlanma yaşayan Türkiye pazarında ise satışlarını yüzde 131,1 artırdı.

Meo: “Artık satış adetinden ziyade kâra odaklanıyoruz”
Renault Grubu CEO’su Luca de Meo, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Üçüncü çeyrek sonuçları, grup olarak ticari politikamızdaki değişimi yansıtıyor. Artık satış adetinden ziyade kâra odaklanıyoruz. Elektrikli araçlardaki performansımız, çok olumlu tepkiler alan E-Tech hibrit modellerimiz, likidite rezervlerimiz ve pozitif enerjimiz; Renault Grubu’nun toparlanma planlarına dair bize güven veriyor” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ