Makine Haber

Renault Grubu, ilk yarıyılın küresel ticari sonuçlarını açıkladı

Haziran ayında satışlarını güçlü bir şekilde yeniden artıran Renault Grubu, Covid-19 pandemisi koşullarında geçirilen yılın ilk yarısında 1 milyon 256 bin 658 satış adedi gerçekleştirdi. Renault, haziranda Avrupa’da 1’inci marka olarak yer aldı.

Renault Grubu, ilk yarıyılın küresel ticari sonuçlarını açıkladı

Covid-19 pandemisi nedeniyle mart ayının ortasından itibaren birçok ülkede satış ve endüstriyel aktivitelerini askıya alan Renault Grubu’nun satışları, yılın ilk yarısında yüzde 28,3 oranında daralan pazarda, yüzde 34,9 düşüş ile 1 milyon 256 bin 658’e geriledi. Satış adetlerinde gerçekleşen düşüş, grubun önemli bölgelerindeki sıkı pandemi kısıtlamalarından kaynaklandı.
Elektrikli araç pazarında yaklaşık yüzde 50 artış ile 37 bin 540 satış adedine ulaşan ZOE, yılın ilk yarısında Avrupa’nın en çok satan otomobili oldu. ZOE, haziran ayında 11 bin adet ile rekor bir sipariş adedine imza attı.

le Vot: “Dünya, benzeri görülmemiş bir kriz ile karşı karşıya kaldı”
Renault Grubu Yönetim Kurulu Üyesi, Satış ve Bölge Direktörü Denis le Vot, “Dünya, faaliyetlerimize büyük etkisi olan daha önce benzeri görülmemiş bir kriz ile karşı karşıya kaldı. İyileşme başlar başlamaz, fabrikalarımız ve satış ağımız müşteri ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla hızla harekete geçerken; Avrupa’da devlet desteği sayesinde haziranda talep artışı yaşandı. Yılın ikinci yarısına; çok yüksek sipariş miktarları, tatmin edici bir stok seviyesi ve şimdiden çok olumlu tepkiler alan, segmentinde tek yeni E-Tech Hibrit ile başlıyoruz” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ