Makine Haber

PV Next; kolay, hızlı ve güvenli kablolama fırsatı sunuyor

Standartlaştırılmış bir baskılı devre kartı tasarımı üzerinde dünyanın ilk birleştirici kutu konseptine sahip PV Next, PV kurulumu yapan işletmeler için; iş süreçlerini daha hızlı, güvenli ve uygun maliyetli hale dönüştürüyor. Ürün, Push In bağlantı teknolojisi sayesinde kablolama için en kolay ve en güvenli bağlantı konseptini sunuyor.

PV Next; kolay, hızlı ve güvenli kablolama fırsatı sunuyor

Weidmüller

PV sistemlerin hızlı bir şekilde kurulması ve bakımlarının uygun maliyetlere yapılması söz konusu olduğunda, combiner box ürünleri kritik bir öneme sahip oluyor. Weidmüller, Combiner Box PV Next ile yerleşim ve ticari fotovoltaik sistemler için kolay, hızlı ve güvenli kablolama fırsatı sunuyor. Fotovoltaik sistemlerin uzun vadede ekonomik ve kesinti yaşanmadan çalışmasına imkân tanıyan PV Next ile PV sistemlerde kaâlılığı artıran Weidmüller, 1.500V’a kadar çözümler sunuyor.

Kolaylık, güvenlik, zaman ve maliyet tasarrufu ön plana çıkıyor
Standartlaştırılmış bir baskılı devre kartı tasarımı üzerinde dünyanın ilk birleştirici kutu konseptini sunan ürünün en önemli avantajları arasında; kolaylık, güvenlik, zaman ve maliyet tasarrufu ön plana çıkıyor. PV kurulumu yapan işletmeler için iş süreçlerini daha hızlı ve daha uygun maliyetli hale getiren PV Next, yenilikçi konseptiyle günümüzün standart gereksinimlerinin yüzde 75’ini karşılıyor. Entegre Push In teknolojisi sayesinde montaj sürelerini önemli ölçüde azaltan ürün, hata riskini de azaltarak ortaya çıkacak muhtemel olumsuz senaryoları en aza indiriyor. Özelleştirme gerekli olmadığı için proje sürelerini kısaltan PV Next ile kolay, hızlı ve güvenli bir iş süreci sağlayan Weidmüller, ölçeklenebilir ve genişletilebilir tasarımı ile de dikkat çekiyor. Sıkmadan ve özel aletlere gerek duymadan kolay kurulum sunan ürünün diğer özellikleri arasında; yanlış bağlantıları engelleme ve riskleri azaltma, her zaman hazır portföy ve maliyetlerde azalma sağlama yer alıyor.

Herhangi bir özel alete gerek duyulmadan kolaylıkla kurulum yapılabiliyor
Benzersiz PCB tasarımı sayesinde ek fonksiyonların hızlı ve kolay entegrasyonuna imkân tanıyan ürün ile örneğin; bir switch entegre edilebiliyor veya ikinci bir MPPT doğrudan PCB’ye bağlanabiliyor. Push In bağlantı teknolojisi ile kablolama için en kolay ve en güvenli bağlantı konseptini sunan PV Next ile herhangi bir özel alete gerek duyulmadan kolaylıkla kurulum yapılabiliyor. Sezgisel tasarım ve Push In bağlantı teknolojisi ile kurulumu daha güvenli hale getiren PV Next, yangınlar için ana risklerden biri olan vida bağlantı riskini de ortadan kaldırıyor.

5 farklı büyüklükte tasarıma sahip
5 farklı büyüklükte tasarıma sahip olan PV Next, her kutu için 3 MPPT’ye kadar imkân tanıyor. Ücretsiz ölçeklenebilir yapısı sayesinde ise, farklı uygulamalar için en uygun boyutlandırmayı sağlıyor. Sigortasız ve daha ince PCB yapısının yanı sıra, isteğe bağlı olarak panellerin ters akımdan korunmasını sağlayan sigortalı modeli de bulunan ürün, panelleri ve invertörleri gerilim dalgalanmalarından koruyor. Ayrıca, PCB üzerinde type 1 standart koruması da bulunuyor. 3 giriş/çıkış için entegre bakım gerektirmeyen Push In teknolojisi sayesinde de, çalışma süresini ve hata duyarlılığını önemli ölçüde azaltıyor. Kullanıma hazır kutusu ile tak çalıştır özelliğine sahip olan PV Next’in WMC bağlantısı operasyon sürelerini önemli ölçüde azaltıyor. Güneş enerjisi üzerine çalışan bazı mühendisler için kutunun üzerinde bir switch olması önem taşıyor. Bu nedenle isteğe bağlı olarak switch özelliği de eklenebiliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ