Makine Haber

Putech Eurasia ve Eurasian Composites Show fuarları açıldı

28 Kasım’da kapılarını açan poliüretan sanayii fuarı Putech Eurasia ve kompozit sanayiinin buluşma noktası Eurasian Composites Show Fuarı, üç gün boyunca ziyaretçilerini ağırlayacak. Etkinlikler, 12 bin metrekarelik alanda 200’ün üzerinde katılımcı ile düzenleniyor.

Putech Eurasia ve Eurasian Composites Show fuarları açıldı

Putech Eurasia 2019 (6. Uluslararası Poliüretan Sanayi Fuarı) ve Eurasian Composites Show 2019 (4. Uluslararası Kompozit Hammaddeleri, Yarı Mamülleri, Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı), toplamda 21 farklı ülkeden 203 katılımcı ile kapılarını açtı. Etkinlik, 28-30 Kasım’da 10:00 ilâ 18:00 saatleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde ziyarete açık olacak.
Etkinlik kapsamında ayrıca, poliüretan sektörünün önemli isimleri de düzenlenecek bir panelde bir araya gelecekler. Panelde; Avrupa Esnek Poliüretan Köpük Blok Üreticileri Derneği (EUROPUR) Başkanı Bart ten Brink, Flokser Kimya İcra Kurulu Üyesi Dr. Başar Yıldız, Kimteks Poliüretan CEO’su Cavidan Karaca, Pürplast Genel Müdürü Mehmet Şişmanoğlu ve DOW Türkiye Poliüretan Sistem Evi Direktörü Levent Atmaca, poliüretan pazarının bugünü ve geleceği, Ar-Ge çalışmaları ve pazardaki rekabet konularını konuşacak.

Yaman: “Bölgenin en önemli buluşması”
Putech Eurasia ve Eurasian Composite Show fuarlarının organizatörü Artkim Fuarcılık’ın Genel Direktörü Cengiz Yaman, poliüretan ve kompozitin Türkiye için en kritik sektörler arasında yer aldığının altını çizdi. Yaman, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Türkiye’nin başlattığı ‘milli teknoloji hamlesi’nin bayraktarlığını yapan İHA ve SİHA’lar için poliüretan ve kompozit kritik bir öneme sahip. Ülkemizin başlattığı bu hamlede, Türkiye’nin poliüretan ve kompozit gibi stratejik endüstrilerde bu misyonunu gerçekleştirmesine katkı sunmak için bölgenin en önemli buluşmasını İstanbul’da gerçekleştiriyoruz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ