Makine Haber

Pelister: “Türkiye ihracatta yeni bir döneme giriyor”

Kolay İhracat Platformu’nun ihracatçıların geleceği açısından çok büyük bir önem taşıdığını vurgulayan İKMİB Yönetim Kurulu Başkanı Adil Pelister, söz konusu platformun ihracatçıların özellikle e-ticarette önünü açacağına inandıklarını ifade etti.

Pelister: “Türkiye ihracatta yeni bir döneme giriyor”

‘Kolay İhracat Platformu’ ile ilgili değerlendirmelerde bulunan İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Pelister, “Bugün Ticaret Bakanımız Ruhsar Pekcan tarafından açıklanan Kolay İhracat Platformu, ihracatçılarımızın geleceği açısından çok büyük bir önem taşıyor. İhracatla ilgili ihtiyacımız olabilecek tüm dünya verilerini tek bir platformda bir araya getiren ve dijital dönüşümde adeta bir reform yaratan bu önemli çalışma için, başta Ruhsar Pekcan olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz” dedi.
İKMİB olarak, yeni bir dijital çağın başladığını ilk olarak 2018’de dile getirdiklerini hatırlatan Pelister, ‘Dijital dönüşümü yöneten, geleceği yönetir’ düşüncesiyle hareket ederek, e-ticaretin önemine vurgu yaptıklarını ve ihracatçıların e-ticaret platformlarında daha etkili olabilmeleri gerektiğini söylediklerini anımsattı. Pelister, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Dijital dönüşümü tüm ihracatçılarımıza yaygınlaştıracak, ihracatçı adaylarımızın dâhi yararlanabileceği Kolay İhracat Platformu’nun ihracatçılarımızın özellikle e-ticarette önünü açacağına inanıyoruz. Bu açıdan yeni bir döneme giriyoruz diyebiliriz. Büyüyen ve üreten güçlü Türkiye’de daha çok üretmek ve daha çok ihracat yapmak biz sanayicilerin en büyük sorumluluğu. Bu sorumluluğun bilinciyle daha çok çalışarak, ülkemizin büyümesine katkı sağlamaya devam edeceğiz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ