Makine Haber

Otomotiv sektörünün devi İŞKUR üzerinden 800 kişilik istihdam sağlayacak

Koronavirüs pandemisine yönelik gerekli tüm tedbirleri alarak üretime tekrar başlayan Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, üretim ve ihracat hedeflerini artırma hedefi doğrultusunda önümüzdeki aylarda İŞKUR üzerinden yaklaşık 800 kişilik istihdam sağlayacağını açıkladı.

Otomotiv sektörünün devi İŞKUR üzerinden 800 kişilik istihdam sağlayacak

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, İŞKUR Sakarya İl Müdürlüğü ile kayıtlı ve nitelikli işgücünün desteklenmesi için kısa süreli adaptasyon ve sertifika eğitimleri düzenlenmesine ilişkin protokol imzaladı. Söz konusu proje ile İŞKUR’a kayıtlı iş arayanlar arasından; kaynak, montaj ve boya işçiliği alanlarında 800 kişiye eğitim verilecek ve sonrasında fabrikada istihdam edilecek. Eğitim programlarına katılan sözleşmeleri çalışanlar, 6 aylık çalışma sonrasında uygun görülmeleri halinde Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’de kadrolu çalışan olma imkânına da sahip olabilecekler.
Mesleki eğitim kursuna katılmak isteyen iş adaylarının; bay, en az lise mezunu, Sakarya’da ikamet ediyor olması ve askerliğini tamamlamış ya da en az 6 ay tecilli olması şartlarını taşımaları gerekiyor. Söz konusu şartları taşıyan adaylar, Sakarya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’ne veya belediyelerde bulunan İŞKUR temsilciliklerine başvuru yapabilecekler.

Kudo: “Ülkemize ve Sakarya’mıza katkı sağlamayı sürdürüyoruz”
Konu hakkında açıklamalarda bulunan Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Genel Müdür ve CEO’su Toshihiko Kudo, “Ülkemiz ve dünyamız genelinde zorlu koşullarda mücadele ettiğimiz bugünlerde, Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye olarak gerekli tüm tedbirleri alarak üretime tekrar başlamıştık. Ülkemize ve Sakarya’mıza katkı sağlamaya devam etmek ve üretim ile ihracat hedeflerimizi artırarak sürdürebilmek için önümüzdeki aylarda yaklaşık 800 kişilik bir istihdam sağlamayı planlıyoruz. İŞKUR’a da destekleri dolayısıyla teşekkür ediyorum.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ