Makine Haber

Otomotiv sektöründe en fazla patent alan şirket belli oldu

Anadolu Isuzu, ‘Ar-Ge 250’ listesinde 25 patent ile Ar-Ge merkezinde en fazla patent alan otomotiv markası oldu. Otomotiv, teknoloji, akaryakıt, beyaz eşya ve tekstil gibi iş kollarında üretim yapan ve en çok Ar-Ge harcaması yapan şirketlerin bulunduğu en iyi 250 listesinde, Anadolu Isuzu 31. sırada yer aldı.

Otomotiv sektöründe en fazla patent alan şirket belli oldu

Türkiye’nin önde gelen ticari araç üreticilerinden Anadolu Isuzu, Ar-Ge merkezinde hayata geçirdiği yenilikçi projelerle Turkishtime Dergisi’nin ‘Ar-Ge 250’ listesinde, otomotiv sektöründe en fazla patent alan marka oldu. Anadolu Isuzu; otomotiv, teknoloji, akaryakıt, beyaz eşya ve tekstil gibi iş kollarında üretim yapan ve en çok Ar-Ge harcaması yapan şirketlerin bulunduğu en iyi 250 listesinde 31. sırada yer aldı.

Arıkan: “2019 sonu itibariyle patent ve tasarım başvuru sayımız 498”
2019 sonu itibariyle patent ve tasarım başvuru sayılarının 498 olduğunu ifade eden Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan, şunları söyledi: “2009’da Bilim, Teknoloji ve Sanayi Bakanlığı tarafından onaylanan ilk Ar-Ge merkezlerinden biri olan Ar-Ge merkezimizde yürüttüğümüz yenilikçi çalışmalarla sektörümüze öncülük ediyoruz. İnovasyonu ve teknolojik yenilikleri adapte eden değil; ürün ve hizmetleri kendi varlıklarıyla geliştiren ve tasarlayan bir küresel üretici olmaya odaklanıyoruz. Ar-Ge ve inovasyon alanındaki çalışmalarımız; müşteri taleplerine uygun ürün geliştirme gücümüzü pekiştiriyor, yeni pazarlardaki iddiamızı ve varlığımızı güçlendiriyor.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ