Makine Haber

Ok: “İş sağlığı ve güvenliğine önemli bir katkı sağlıyoruz”

Çalışanların gerçek zamanlı olarak takip edilebilmesinin önemini vurgulayan Okyanus Teknoloji CEO’su Rifat Ok, çalışan sağlığını korumak adına alınan önlemlere katkıda bulunmak amacıyla ‘Wipelot SDS’ adıyla Sosyal Mesafe Takip ve İhlal Uyarı Sistemi geliştirdiklerini söyledi.

Ok: “İş sağlığı ve güvenliğine önemli bir katkı sağlıyoruz”

Okyanus Teknoloji, gerçek zamanlı konum belirleme sistemi Wipelot ürün ailesinde yer alan Wipelot ISG sistemi ile; iş güvenliği açısından yüksek risk taşıyan tehlikeli veya geniş çalışma ortamlarında çalışanların durumlarından anlık olarak haberdar olma ve müdahale sürelerini kısaltma imkânı tanıyor.
Çalışanların her türlü koşul ve alanda güvenle çalışabilmelerinin önemini vurgulayan Okyanus Teknoloji CEO’su Rifat Ok, “Türkiye’nin ilk kablosuz konum tabanlı çalışan güvenliği sistemi olma özelliğine sahip olan Wipelot ISG sistemi ile; iş güvenliği açısından yüksek risk taşıyan tehlikeli ya da ulaşılması zor ortamlarda çalışanların durumlarından anlık olarak haberdar olabilmeyi ve müdahale sürelerini kısaltmayı sağlıyoruz” dedi.

“Güvenle çalışabilme olanağı tanıyor”
Gerçek zamanlı konum belirleme sistemi Wipelot ürün ailesinde yer alan Wipelot ISG ile iş sağlığı ve güvenliğine katkı sağladıklarını belirten Ok, sistemin özellikleri hakkında şu bilgileri paylaştı: “Türkiye’nin ilk kablosuz konum tabanlı çalışan güvenliği sistemine sahip olan Wipelot, kilometrelerce kare büyüklükteki maden ocakları ve şantiyeler başta olmak üzere geniş alanlarda güvenle çalışabilme olanağı tanıyor. Nesnelerin konum bilgilerinin anlık olarak toplanıp yönetilmesini sağlayan Wipelot sistemi; ISG, SafeZone ve OTX gibi yan modülleriyle ekstra güvenlik ve verimlilik sunuyor. Wipelot’un ISG modülü çalışan güvenliğine odaklanırken; SafeZone modülü, iş makinaları, işçiler veya ekipmanlar arasında meydana gelebilecek kazaları önlemek için çalışıyor. OTX modülü ise, çalışma ortamındaki sıcaklık, nem, gaz ve ışık gibi bilgileri ölçerek değerlendirme imkânı sunuyor.”

“Çalışanın iş yapış anında durumunu gözetim altında tutuyor”
Telsiz ve telefon iletişimi gerektirmeyen elektronik iş güvenliği ürünü Wipelot ISG’nin, çalışanın iş yapış anında durumunu gözetim altında tutup çalışan yoklaması yapabildiğini söyleyen Rifat Ok, ürünün 7 gün 24 saat kesintisiz ve gerçek zamanlı çalışarak, işgücü ve zaman kaybını önlediğinin de altını çizdi.
Takip edilmek istenilen bölgelere yerleştirilen aktif RFID radyo alıcı-vericileri ile çalışanın taşıdığı küçük elektronik cihazlar sayesinde tesislerde çalışanların takip edilebildiğini bildiren Ok, “Wipelot ISG; olası bir tehlike veya kaza anında hareketsizlik, darbe veya düşmeyi algılıyor, alarm sistemi devreye girerek çalışanın yeri belirleniyor ve acil duruma hızla müdahale edilebiliyor. Ayrıca çalışan, ihtiyaç halinde taşıdığı cihaz üzerindeki SOS düğmesine basarak yardım talebinde de bulunabiliyor” ifadelerini kullandı.
Wipelot ile işletmecilere ve tesislere ‘sosyal mesafe’ konusunda farkındalık sağlayacak yeni bir çözüm sunduklarını da anlatan Ok, “Wipelot SDS adını verdiğimiz Sosyal Mesafe Takip ve İhlal Uyarı Sistemi; sanayi tesisleri, madenler ve şantiyeler gibi kalabalık alanlar başta olmak üzere, işletmelerde çalışanların birbirine güvenli sosyal mesafeden fazla yaklaşmalarını önlemek için onları sesli olarak uyarıyor. Bu yeni teknolojimiz ile oluşturulan farkındalık sayesinde, çalışan sağlığını korumaya yönelik önlemlere katkı sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ