Makine Haber

Ok: “Çalışma ortamının güvenliğini ve kontrolünü sağlayan yeni nesil teknolojiler sunuyoruz”

İş sağlığı ve güvenliği alanında kalıcı ve etkin önlemler alınmasının önemli bir zorunluluk olduğunu ifade eden Wipelot’un Ceo’su Rifat Ok, tehlikeli ortamlarda çalışanların durumlarından anlık olarak haberdar olmayı sağlayan yeni nesil teknolojiler hakkında açıklamalarda bulundu.

Ok: “Çalışma ortamının güvenliğini ve kontrolünü sağlayan yeni nesil teknolojiler sunuyoruz”

Hâlihazırda dünyanın önde gelen firmalarına gerçek zamanlı izleme teknolojileriyle çeşitli çözümler sunan Wipelot, Türkiye’nin ilk ve tek kablosuz konum tabanlı çalışan güvenliği sistemi olma özelliğine sahip Wipelot ISG ile çalışma ortamının güvenliğini ve kontrolünü sağlıyor.
4-10 Mayıs İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası kapsamında açıklamalarda bulunan Wipelot CEO’su Rifat Ok; maden ocakları, tersaneler ya da şantiyeler gibi riskli işlerde görev alanlar ve yalnız çalışanların gerçek zamanlı olarak takip edilebilmesinin önemini vurguladı. Ok, “Çalışma hayatının en temel konuları arasında yer alan iş sağlığı ve güvenliği alanında kalıcı ve etkin önlemler alınması büyük bir zorunluluk. Çünkü, personellerin her türlü koşul ve alanda güvenle çalışabilmeleri gerekiyor. Endüstriyel IoT alanında üretim yapan teknoloji şirketi olarak, Türkiye’nin ilk kablosuz konum tabanlı çalışan güvenliği sistemi olma özelliğine sahip Wipelot ISG ile; iş güvenliği açısından yüksek risk taşıyan tehlikeli ya da ulaşılması zor ortamlarda çalışanların durumlarından anlık olarak haberdar olabilmeyi ve müdahale sürelerini kısaltmayı sağlıyoruz” dedi.

“Her sektörün kendi ihtiyaçlarına nokta atışı çözümlerle cevap veriyoruz”
Her sektörün kendi ihtiyaçlarına nokta atışı çözümlerle cevap verdiklerini söyleyen Ok, şunları söyledi: “Wipelot ISG kategorileri altında sunduğumuz bu çözümlerden bir diğeri; iş makineleri, çalışanlar veya ekipmanlar arasında meydana gelebilecek kazaları önlemeye yönelik bir yaklaşma-çarpışma uyarı sistemi olan Wipelot SafeZone. Başka bir çözümümüz ise, koronavirüs pandemisine karşı sosyal mesafe kurallarına uygun, güvenli ve izole bir çalışma ortamı oluşturmaya katkı sağlayan Wipelot SDS Sosyal Mesafe İzleme ve Uyarı Sistemi. Riskli işlerde çalışan veya yalnız başına çalışan işçinin durumunun ve konumunun gerçek zamanlı olarak izlenmesini sağlayan Wipelot Lone Worker ve çalışma ortamındaki sıcaklık, nem, gaz, ışık gibi bilgileri ölçerek değerlendirme imkânı sunan Wipelot OTX de, iş sağlığı ve güvenliğine yönelik çözümlerimiz arasında yer alıyor.”

“Çalışma ortamını güvenli hale getiriyor”
Sadece yeni nesil teknolojik çözümlerle özellikle havaalanları, şantiyeler ve maden ocakları gibi kilometrelerce karelik alanlarda tam kontrol sağlamanın mümkün olduğu belirten Rifat Ok, “Wipelot IoT sistemleri; işçinin çalışma anında durumunu gözetim altında tutuyor, kaza geçiren işçinin bulunduğu bölgeyi bildiriyor ve işçiye müdahale süresini kısaltarak çalışma ortamını güvenli hale getiriyor. Ayrıca, iş ortamının ve çevrenin zarar görmesini engelliyor. Çalışma ortamının nem, sıcaklık ve gaz gibi değerlerinin artması veya azalması durumunda olayı sorumlulara bildiren Wipelot IoT, acil durum anında işçi yoklaması yapıyor. 7 gün 24 saat kesintisiz ve gerçek zamanlı olarak çalışan Wipelot sistemi; işçi veya ekipmanın hangi bölgede, ne kadar süre çalıştığını belirleyip, işçi performans değerlendirmelerinde kullanılacak verileri toplayarak işgücü ve zaman kaybını da önlüyor” diye konuştu.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ