Makine Haber

NSK, lineer hareketli ürünleri için nakit akışı destek programı başlattı

NSK’nın kapsamlı yüksek kalite lineer kılavuzlarını ve vidalı millerini içeren nakit akışı destek programından yararlanan müşteriler, kendi stoklarını azaltıp hayati önem taşıyan nakit akışını canlandırma şansına sahip olacaklar.

NSK, lineer hareketli ürünleri için nakit akışı destek programı başlattı

NSK, yoğun talep edilen lineer ürünler için esnek stoklama girişimi üzerine kurulu bir nakit akışı destek programı başlattı. Şirketin kapsamlı yüksek kalite lineer kılavuzlarını ve vidalı millerini içeren programdan yararlanan müşteriler, kendi stoklarını azaltıp hayati önem taşıyan nakit akışını canlandırabilecekler.
Konu hakkında açıklamalarda bulunan şirket yetkilileri, “Nakit akışı, herhangi bir işletme için; giderler, vergiler, yatırım yapma ve tedarikçilere ödeme yapma konusunda başarıya ulaşmada kritik bir önem taşır. Dolayısıyla, stokları elde tutarak nakit parayı bağlamak kısıtlayıcı olabilir. Bu nedenle NSK, lineer ürünlere yönelik yeni bir girişimle müşterilerinin zamandan ve paradan tasarruf etmelerine yardımcı olmayı hedefliyor. Program, müşterilerin yoğun talep edilen lineer ürünleri kısa vadede teminini ve bu sayede stok seviyelerini azaltabilmelerini sağlıyor. Esnek teslimat için müşteriler, NSK’ya aylık tahminlerini gönderebilirler veya aylık öngörü veren yıllık toplam adet bilgisi verebilirler” dediler.

“Her ay periyodik tüketim tahminlerini NSK’ya gönderebilecekler”
Aylık planlamayı tercih eden müşterilerin, her ay periyodik tüketim tahminlerini NSK’ya gönderebileceklerini aktaran yetkililer, şunları söylediler: “NSK, daha sonra 12 aylık periyotlara göre verilen tahmin miktarına göre stok üretecek ve elinde tutacak. Yıllık talep seçeneğini tercih eden müşteriler ise, aylık piyasaya sürülen miktarı baz alarak o yıl için toplam talep miktarını gönderebilirler. Bu durumda NSK, 12 aylık tüketim miktarını baz alarak aylık tahmini talebe göre stok üretecek ve elinde tutacak. Her iki seçenek de, anında sevkiyat için hazırda stok anlamına gelir ve müşterilerin teslimat tarihlerini talepler doğrultusunda yaymasına olanak tanır. Dahası; nakit para depodaki stoklara gereksiz yere bağlanmamış olur. Bunun yerine, nakit en çok ihtiyaç duyulan nokta için elde tutulabilir.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ