Makine Haber

NSK, elektrik motorları için yeni bir rulman kataloğu yayımladı

Sabit bilyalı ve silindirik makaralı rulmanlar gibi çözümlerin yer aldığı katalogda, elektrik motoru tasarımıyla veya bakımıyla ilgilenen mühendisler için de birçok tavsiye ve teknik bilgi mevcut. Kataloğun kolay okunur formatı sayesinde, elektrik motorlarında kullanılan rulmanlara dört ana uygulama alanı altında kolayca ulaşılabiliyor.

NSK, elektrik motorları için yeni bir rulman kataloğu yayımladı

NSK, elektrik motorları için çeşitli seçenekler sunan standart rulman kataloğunu yayımladı. Sabit bilyalı rulmanlar ve silindirik makaralı rulmanlar gibi çözümlerin yer aldığı 36 sayfalık katalogda, elektrik motoru tasarımıyla veya bakımıyla ilgilenen mühendisler için de birçok tavsiye ve teknik bilgi mevcut. Kataloğun kolay okunur formatı sayesinde, elektrik motorlarında kullanılan rulmanlara dört ana uygulama alanı altında kolayca ulaşılabiliyor: Servomotorlar, yüksek verimli motorlar, hız kontrollü (inverter) motorlar ve elektrikli araç (EV) motorları.
Konu hakkında açıklamalarda bulunan şirket yetkilileri, “Katalogda; her alan için en ideal rulman grubuna, bu rulman grubunun temel tasarım özelliklerine ve teknik bilgilere yer veriliyor. Şirketin standart serisinin ve NSKHPS yüksek performanslı rulmanların yanı sıra, elektrik motoru şaftlarında rulman kullanımını sağlayan diğer teknolojiler de katalogda sunuluyor. Söz konusu teknolojiler; yüksek performanslı gres ve keçeleri, ayrıca gereksinime bağlı olarak plastik kafesli rulmanları, seramik sabit bilyalı rulmanları ve aşınmayı en aza indirmeyi sağlayan sürtünmeye dayanıklı rulmanları kapsıyor” dediler.

“Sektörün en yeni trendlerini takip etmeye devam ediyor”
NSK’nin elektrik motoru uygulamaları için geliştirdiği rulman çeşitlerinin; düşük enerji kaybı, yüksek güvenilirlik ve uzun ürün ömrü sağlayan yüksek performanslı çözümler sunarak, sektörün en yeni trendlerini takip etmeye devam ettiğini bildiren yetkililer, şöyle konuştular: “Örneğin; seride düşük tork ve düşük ısı oluşumu gibi özelliklere sahip olması için özel olarak tasarlanan rulmanlar yer alıyor. Yeni ürün kataloğunda, gürültü veya titreşim analizi ile rulman hasarını tespit etmek gibi birçok faydalı bilgi de ayrıca bulunuyor. Katalog, elektrik motorlarının rulmanlarında meydana gelebilecek tipik hasar örneklerinin sunulmasıyla sona eriyor. Bunlara ek olarak, her uygulama için ideal greslerin seçiminde yardımcı olabilecek bilgiler de yer alıyor.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ